Kolejna pomoc humanitarna wyjechała do Wozniesieńska!

Reklama

Już od pierwszych dni wojny w Ukrainie, w całym powiecie radomszczańskim masowo ruszyły zbiórki darów zarówno dla tych, którzy uciekali przed wojną uchodźców, jak i dla tych, którzy postanowili pozostać i walczyć za wolną Ukrainę. W pomoc włączyły się osoby prywatne, firmy, instytucje oraz szkoły.

Dziś (24 marca) z Radomska wyruszył transport darów dla naszego miasta partnerskiego Wozniesieńsk. To już kolejna wysyłka najpotrzebniejszych rzeczy dla mieszkańców Ukrainy. Parę dni wcześniej z Radomska wyjechały 32 palety żywności, leków, odzieży i środków higienicznych. Transport ten był organizowany wspólnie ze społecznością gminy Langlade z Francji, a w realizacji przedsięwzięcia pomagały Polki związane z Radomskiem Agnieszka Pękała oraz Milena Tomczewska-Guziak.

Natomiast dzisiejszy transport to były głównie środki higieniczne oraz żywność długoterminowa od mieszkańców oraz fundacji Joanny Przetakiewicz “Era Nowych Kobiet”. Oprócz tego nasi lokalni wytwórcy żywności (piekarnie oraz zakład mięsny) przekazali 220 bochenków chleba, ciasta drożdżowego i słodkich bułek oraz wędlinę.

Na konto miasta Wozniesieńsk, miasto przekazało pomoc finansową w kwocie 10 tys. zł.

Czytaj też: Niedziela dla najmłodszych w MDK w Radomsku. Sprawdź ofertę

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD