Kolejna transza środków medycznych trafiła do Szpitala Powiatowego w Radomsku

Reklama

W piątek, 17 marca do Szpitala Powiatowego w Radomsku trafił transport środków ochrony osobistej z Urzędu Marszałkowskiego w ramach realizacji projektu przeciwdziałania covid.


Radomszczański szpital otrzymał koleją partię środków ochrony osobistej z Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Dzięki staraniom członków zarządu powiatu ładunek z rękawicami medycznymi został przetransportowany z Łodzi bezpośrednio do Radomska.

Jest to już 31 z serii dostawa środków do naszego szpitala. Tym razem szpital pozyskał 3 mln rękawic medycznych. W poprzednich znalazły się między innymi maseczki chirurgiczne, maski FFP2, rękawiczki oraz fartuchy ochronne.

Szpital Powiatowy w Radomsku, jako podmiot posiadający oddział zakaźny, decyzją Wojewody miał obowiązek wyznaczyć miejsca do hospitalizacji pacjentów zarażonych covidem. W związku z tym jest jednym ze szpitali, dla których ta pomoc jest adresowana – mówił Janusz Marek Pastusiak, zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Zdrowotnej w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi.

To koleina transza pomocy dla placówki. Jej wartość to 267 tys. zł. Łącznie wartość przekazanych szpitalowi od 2020 roku środków ochrony osobistej wynosi prawie 3,2 mln zł. Szpital w ramach projektu pozyskał także nowoczesny tomograf komputerowy wraz z 6 stacjami roboczymi o wartości 2,7 mln zł.

 


Czytaj też: Radomszczańskie grupy AA zapraszają na otwarte spotkania

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD