Kolejne udogodnienia na budowie autostrady A1

Reklama

Od 14 października kierowcy jadący w kierunku Katowic autostradą A1 będą mieli do dyspozycji kolejnych 5,5 km jezdni o pełnym przekroju 3 pasów ruchu. Zakończył się kolejny etap prac i do ruchu zostaną przekazane dwa odcinki jezdni zachodniej.


Pierwszy odcinek o długości 4,4 kilometra (od km 354,2 do km 358,6) między wolą Rokszycką i Wolą Krzysztoporską i kolejny długości nieco ponad kilometra na wysokości węzła Kamieńsk. W tym przypadku ma to ścisły związek z wprowadzeniem na węźle Kamieńsk (A1/DW484) docelowej organizacji ruchu. Dotychczas był on możliwy w ograniczonym zakresie.

Należy jednak pamiętać, że w dalszym ciągu będziemy poruszali się po placu budowy, dlatego na obu przekazywanych dziś odcinkach zostanie wprowadzone ograniczenie do 100 km/h – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA w Łodzi.

Opisane zmiany oznaczają poprawę komfortu jazdy, a także możliwość szybszego i bardziej bezpiecznego pokonania odcinka autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem.

Jeśli chodzi o przejazd w kierunku Łodzi, sytuacja na tę chwilę nie ulega zmianie, jednak w miejscach, gdzie ruch został przełożony na jezdnię zachodnią, ruszają prace związane z likwidacją tzw. separatorów ruchu i wprowadzeniu docelowego oznakowania poziomego. Należy przyjąć, że zostaną one ukończone w ciągu miesiąca, co oznacza, że na obu tych odcinkach przejazd będzie się odbywał po trzech pasach, czyli całą szerokością jezdni.


Czytaj też: Lada dzień ruszy przebudowa drogi między Okrajszowem a Kietlinem

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD