Komisarz Błysk uczył przedszkolaków

Reklama

Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego pod okiem szkolnych opiekunów, policjantów oraz Komisarza Błyska uczyli się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

 

Od 24 do 26 lutego policjanci wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta w Radomsku i szkoły jazdy Elcar przeprowadzili spotkania edukacyjne z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola nr 2, z Publicznego Przedszkola nr 5 oraz uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku. Funkcjonariusze razem z „Komisarzem Błyskiem” tłumaczyli najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego jak prawidłowo zachowywać na drodze, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne, które utrwaliły u najmłodszych zasady właściwego korzystania z drogi. Mundurowi podkreślali jak ważne dla niechronionego uczestnika ruchu drogowego jest noszenie w widocznym miejscu elementów odblaskowych. Wszystkie dzieci otrzymały różne odblaski. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych okazał się radiowóz policyjny i jego wyposażenie.

Celem spotkań policjantów z dziećmi jest kształtowanie wśród nich postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego. Ważne jest też aby od najmłodszych lat dzieci miały świadomość zagrożeń, z którymi mogą się spotkać w różnych sytuacjach i aby umiały właściwie zareagować – tłumaczy Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

 

fot.KPP Radomsko

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD