Kompleks Sportowo-Rekreacyjny AQUARA w Radomsku świętował pierwsze urodziny

Reklama

Minął rok od otwarcia Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego AQUARA w Radomsku. Z tej okazji na terenie obiektu odbyła się urodzinowa impreza z wieloma atrakcjami.


Podczas sobotniej (27 sierpnia) imprezy goście AQUARY mogli skorzystać z promocyjnej ceny biletu oraz atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ale także przez Miejski Dom Kultury oraz partnerów wydarzenia. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Była nauka nurkowania, a także dmuchańce, malowanie twarzy, figloraj, animacje dla dzieci, warsztaty plastyczne oraz występy artystyczne. Nie zabrakło też czegoś na ząb.

Dzisiaj mamy szczególny dzień, świętujemy pierwsze urodziny kompleksu Aquara. Cieszę się, że taki obiekt powstał w Radomsku i korzystają z niego radomszczanie, ale także goście z innych miejscowości, nie tylko z naszego regionu, ale tak naprawdę z całej Polski – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Tego dnia progi kompleksu sportowo-rekreacyjnego przekroczyło 2911 osób! Niemal tyle samo osób skorzystało z obiektu zewnętrznego i znajdujących się w nim atrakcji.

Mamy za sobą rok funkcjonowania obiektu, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przez ten rok nowy basen odwiedziło około 96 tysięcy osób. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik. Latem nasi goście w znacznym stopniu korzystają z basenu zewnętrznego, a także mocno oblegany jest bezpłatny wodny plac zabaw – zauważa dyrektor MOSiR Marek Wyciszkiewicz.

W skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego AQUARA wchodzą  trzy baseny kryte (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci), zjeżdżalnia wewnętrzno-zewnętrzna, trzy wanny do hydromasażu, saunarium i strefa gościnna (5 pokoi 4-osobowych z łazienkami oraz 5 pokoi 2-osobowych z łazienkami). Jest też basen zewnętrzny, wodny plac zabaw i park edukacyjny.

Nowo powstały kompleks jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin z małymi dziećmi. A już niedługo goście obiektu będą mogli korzystać z kawiarni.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 33 mln zł. Urząd Marszałkowski wsparł inwestycję kwotą 7 362 699,99 zł, natomiast z Ministerstwa Sportu i Turystyki pochodzi 3,5 miliona złotych. Pozostała część inwestycji została sfinansowana ze środków własnych Urzędu Miasta.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD