Komunikat Sanepidu dotyczący jakości wody

Reklama

Publikujemy komunikat Powiatowego Inspektora Sanitarnego dotyczącego jakości wody do spożycia w urządzeniu wodociągowym Dąbrówka.


Komunikat z dnia 22 listopada:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu Dąbrówka zaopatrującego miejscowości: Szczepocice Prywatne, Szczepocice Rządowe, Dąbrówka, Klekotowe, Lipie, Bobry gmina Radomsko w powiecie radomszczańskim stwierdzono podwyższoną wartość parametru ogólna liczba mikro­organizmów w 22°C.

Mikroorganizmy te nie stwarzają istotnego zagrożenia zdrowia dla konsumentów. Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymaga­nia zalecane rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 229).

Wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2, oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością (np. transplantacje, chemioterapia, chorych na AIDS) należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

PPIS odwołał komunikat w sprawie zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody w wodociągu Ludwików i Stęszów.


Czytaj też: Ćwiczenia strażaków na Górze Kamieńsk

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD