Luxbud

Komunikat Sanepidu dotyczący jakości wody

Polonaisse

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu Janów Wolski w miejscowości Adamów zaopatrującego miejscowości: Adamów, Jankowice, Zakrzówek Szlachecki, Borki, Brodowe, Radziechowice Pierwsze, Radziechowice Drugie, Wola Jedlińska, Ładzice, Tomaszów, Jedlno Pierwsze, Jedlno Drugie, Kozia Woda, Wierzbica, Stobiecko Szlacheckie, Józefów gm. Ładzice, Kolonia Rożny część m. Zdania gm. Dobryszyce, Radomsko ul. Odległa, ul. Sucharskiego, ul. Brzeźnicka nr 409 w powiecie radomszczańskim oraz Łęg, Kijów gm. Kruszyna w powiecie częstochowskim, stwierdzono wysoką wartość parametru ogólna liczba mikroorgan­izmów w 22°C.

Woda warunkowo przydatna do spożycia, kąpieli noworodków, mycia zębów, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń po uprzednim przegot­owaniu (minimum przez 2 minuty) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładza­nia.

Sanepid zapewnia, że trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania zalecane rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD