JEST KONCEPCJA NA FRYSZERKĘ I WYMYSŁÓWEK

Reklama

Fryszerka – oaza ciszy, Wymysłówek – miejsce aktywnego wypoczynku. To dwa główne hasła koncepcji zagospodarowania terenów byłego ośrodka wypoczynkowego Fryszerka oraz zbiornika retencyjnego na Wymysłówku. Koncepcję opracowali pracownicy naukowi Uniwersytetu Łódzkiego. Co zawiera?

Zbliżający się okres letni nasuwa pytanie: kiedy radomszczanie będą wreszcie mogli wypoczywać nad zbiornikiem wodnym w okolicach miasta? W sierpniu ubiegłego roku wicestarosta powiatu radomszczańskiego Robert Zakrzewski poinformował podczas konferencji, że rozpoczęły się prace, które mają doprowadzić do ponownego zagospodarowania ośrodka Fryszerka lub zbiornika na Wymysłówku. Mówił również o tym, że być może uda się zagospodarować każdy z tych obiektów. Pomóc w tym mieli pracownicy naukowi Uniwersytetu Łódzkiego. Jak się okazuje, projekt ten jest wciąż aktualny. Co więcej, wchodzi w kolejny etap realizacji. Przed kilkoma dniami władze powiatu i miasta spotkały się w tej sprawie z pracownikami UŁ.

– Odbyliśmy spotkanie, podczas którego poznaliśmy plany zagospodarowania tych terenów. Pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego uznali, że należy zagospodarować zarówno Fryszerkę, jak i Wymysłówek. Widzą to jako jeden wspólny projekt miejsko-powiatowy. Chociażby z tego względu, że Wymysłówek jest własnością miasta. Fryszerka, jeśli projekt tylko będzie realizowany, mam nadzieję, że stanie się własnością powiatu. Zrobimy wszystko, aby tak się stało – wyjaśnia inicjator przedsięwzięcia wicestarosta Robert Zakrzewski.

Koncepcja zagospodarowania obiektów zakłada stworzenie na Fryszerce oazy ciszy, przeznaczonej na wypoczynek. – Miałoby to być plażowanie, pływanie kajakami i rowerami wodnymi – mówi wicestarosta. Z kolei Wymysłówek miałby być miejscem do aktywnego spędzania czasu. – Moglibyśmy tam znaleźć park wodny, fontanny oraz amfiteatr na wodzie. Mówi się nawet o wybudowaniu wyciągu do nart wodnych. Autorzy koncepcji chcą te dwa obiekty połączyć ze sobą szlakiem rowerowym, na trasie którego znalazłyby się wypożyczalnie rowerów. Ja osobiście chciałbym również, aby wspólnie z miastem uruchomić na trasie Fryszerka-Wymysłówek bezpłatną linię autobusową – tłumaczy Robert Zakrzewski.

Prawdopodobnie 30 czerwca 2017 odbędzie się konferencja z udziałem autorów koncepcji zagospodarowania Fryszerki i Wymysłówka, podczas której zostaną ujawnione szczegóły projektu oraz kolejne jego etapy.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD