Koncert inscenizowany “Na sarmacką nutę” w MDK w Radomsku

Reklama

Miejski Dom Kultury w Radomsku wspólnie z fundacją Canto Pro Classica zapraszają na koncert inscenizowany „Na sarmacką nutę”.


Artyści Sceny Operowej i Operetki zaśpiewają piosenki ludowe i biesiadne. Usłyszymy m.in. Kurdesz, Kuma sobie siedział, Jestem młoda wdowa, Zielony mosteczek, Prząśniczka, Krakowiaczek, Szła dzieweczka, Głęboka studzienka, Jarzębino czerwona, Siadła Pszczółka, W zielonym gaju, Przybyli ułani pod okienko, Ułani ułani, Upływa szybko życie, Pije Kuba do Jakuba, Hej sokoły.

Koncert odbędzie się w niedzielę (4 września) o godz. 18.00.

Wstęp za wejściówkami – liczba miejsc ograniczona!

Od początku istnienia, fundacja Canto Pro Classica organizuje liczne koncerty, festiwale i imprezy kulturalne. Pod opieką fundacji działają zawodowi artyści, których pasja przyciąga wciąż nową publiczność. Swoją pracą przyczyniają się do popularyzacji muzyki klasycznej i innych dziedzin sztuki w regionie i nie tylko.

Głównym celami fundacji są: prowadzenie wszechstronnej działalności w zakresie szeroko pojętej kultury, sztuki i edukacji, upowszechnianie i promocji polskiej kultury, oraz wsparcia rozwoju młodych artystów w celu koordynacji i promocji działalności kulturalnej oraz wsparcia rozwoju artystów. Ich misją jest poprawa dostępu do wydarzeń artystycznych dla społeczeństwa oraz wsparcie wykonawców w zakresie rozwoju kariery i możliwości zawodowych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD