Select

Koncert z okazji 110. rocznicy urodzin Henryka Fajta

Jubiler Ako

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza 22 stycznia o godz. 16.00 do sali widowiskowej na koncert z okazji 110. rocznicy urodzin Henryka Fajta. Na scenie zaprezentują się Chór „Złota Nutka” oraz Radomszczańska Kapela Podwórkowa.


Henryk Michał Fajt, ps. „Garda” to znany kompozytor, pedagog i nauczyciel przez wiele lat związany z Radomskiem. W czasie II wojny światowej Fajt działał w Związku Walki Zbrojnej – oprócz udziału w akcjach zbrojnych, wraz z Czesławem Kałkusińskim (ps. „Czechura”) organizował tajne koncerty i uroczystości rocznicowe, prowadził zespół symfoniczny oraz uczył muzyki i śpiewu. Z tego okresu pochodzi jedna z najbardziej znanych piosenek partyzanckich Henryka Fajta – „Jędrusiowa dola”.

Po wojnie Fajt nauczał muzyki oraz śpiewu w radomszczańskich szkołach (Szkoła Wychowawców Przedszkoli, Liceum Pedagogiczne i II Liceum Ogólnokształcące). W 1956 stanął na czele Symfonicznej Orkiestry Międzyspółdzielnianej w Radomsku, będącej ówcześnie jedną z dwu amatorskich orkiestr symfonicznych w Polsce. W 1966 orkiestrę pod jego kierownictwem uhonorowano Nagrodą Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Wstęp na koncert za wejściówkami (do odbioru w kasie MDK).


Czytaj też: Repertuar Kina Pasja

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD