Luxbud

Kończą się wakacje. Szkoły już czekają na uczniów

Z zaleceniem zachowania rygorów sanitarnych, ale stacjonarnie – w klasach i salach gimnastycznych rozpoczną nowy rok szkolny 2021/22 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkół prowadzonych przez powiat radomszczański. Po wakacjach i długiej ,,covidowej” przerwie powitają ich odświeżone wnętrza.


W ramach wakacyjnych remontów wykonano jedynie niezbędne i najbardziej pilne prace, na które z budżetu powiatu wydano ponad 711 tys. złotych, a z budżetów rad rodziców – ponad 4,2 tys. zł.

Największa inwestycja dobiega końca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Radomsku, gdzie tego lata przeprowadzono kompleksową wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz co. w budynku internatu specjalnego (koszt: 652 468 zł) oraz wyremontowano strop w jednym z pomieszczeń kuchennych.

To drugi etap prac – w ubiegłym roku podobną wymianę instalacji wykonano w budynku szkoły SOSW. W kolejnych latach planowany jest remont łazienek.

W I Liceum Ogólnokształcącym wymienione zostały drzwi w toaletach na parterze i pierwszym piętrze. W II LO przebudowano instalację centralnego ogrzewania oraz zakupiono nowe materace zabezpieczające ściany sali gimnastycznej. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. przeprowadzony został remont dachu warsztatów szkolnych. W Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska pomalowano ściany i sufit holu oraz I piętra, przeprowadzono modernizację pomieszczenia socjalnego dla pracowników obsługi. Jeszcze tej jesieni planowany jest także remont dachu na budynku ZSDiOŚ i CKP (koszt – 112 tys. zł.).

W Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych wyremontowana została pracownia matematyczna, odnowiono parapety i lamperię na korytarzach oraz podmurówkę przy bramie wjazdowej do szkoły .

W Ekonomiku pomalowano wejście do szkoły oraz korytarz na II piętrze, wyremontowano daszek nad wejściem, dokonano też szeregu napraw instalacji hydraulicznej i elektrycznej.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu odnowiono kominy.

W Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych zmodernizowano łazienkę w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, pomalowano sekretariat i przeprowadzono drobne naprawy hydrauliczne w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych.


Czytaj też: Radomsko Zdaje Angielski. Podsumowanie projektu w piątek

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD