Luxbud

Koniec stanu epidemii w Polsce. Szef MZ podał datę

Polonaisse

W piątek (29 kwietnia) minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, kiedy zniesiony zostanie stan epidemii w Polsce.

W związku z pojawieniem się na świecie koronawirusa SARS-CoV-2, od 20 marca 2020 roku w Polsce wprowadzony został stan epidemii. Zgodnie z informacją przekazaną przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, w połowie maja zniesiony zostanie stan epidemii w Polsce.

Decyzja o rezygnacji ze stanu epidemii jest już przekonsultowana na różnych poziomach administracji. Dokonaliśmy analizy prawnej. W połowie maja zniesiemy stan epidemii i przekształcimy go w stan zagrożenia epidemicznego – przekazał w piątek szef MZ.

Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, stan epidemii to sytuacja prawna wprowadzona na danym obszarze w związku z wystąpieniem epidemii w celu podjęcia określonych w ustawie działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych dla zminimalizowania skutków epidemii.

Z kolei stan zagrożenia epidemicznego to sytuacja prawna wprowadzona na danym obszarze w związku z ryzykiem wystąpienia epidemii.

Przypomnijmy – minister zdrowia od 28 marca br. zniósł obowiązek noszenia maseczek z wyjątkiem podmiotów leczniczych (takich jak szpitale, apteki, przychodnie). Zniesiona została również kwarantanna i izolacja.

Powoli, bo z pewnymi ograniczeniami do szpitali powraca możliwość odwiedzin chorych.

CZYTAJ TEŻ: Wracają odwiedziny pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD