Konkurs fotograficzny “Już za parę dni, za dni parę…” wakacje. Jak je spędzisz? Pokaż to na zdjęciu

Reklama

Fundacja Foto Pozytyw oraz 43. Radomszczańska Drużyna Harcerek ”Płomienie” zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz średnich do udziału w konkursie fotograficznym “Już za parę dni, za dni parę…”.


Konkurs związany jest z rozpoczęciem wakacji – beztroskimi zabawami w czasie wolnym, ciekawymi wycieczkami, poświęcaniem czasu na rozwijanie swoich pasji. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych.

Zasady udziału są bardzo proste. Zadaniem uczestnika konkursu jest przedstawienie na maksymalnie dwóch fotografiach, interesujące go formy spędzania wolnego czasu.

Uczestników konkursu chcemy zachęcić do pochwalenia się tym, jak będą wykorzystywać czas wolny od szkoły. Z racji tego, że jeden z organizatorów jest drużyną harcerską, zachęcamy do aktywności na świeżym powietrzu, budowania więzi rodzinnych i dbania o samorozwój. Dlatego fotografie powinny przedstawiać wyżej wymienione wartości. Mogą to być spacery na łonie natury, uprawianie sportów, czytanie książki pod drzewem, rodzinny piknik na łące, wspólne wędrówki czy zwiedzanie interesujących miejsc. Na zdjęciu może znajdować się zarówno krajobraz, rośliny, zwierzęta, ludzie jak i obiekty miejskie – zapraszają organizatorzy.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania fotografią u dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na piękno przyrody, zabytków kultury oraz dziedzictwa materialnego, upowszechnienie i popularyzacja fotografii, jako dziedziny sztuki, a także rozwijanie umiejętności obserwacji otaczającego nas świata, dokumentowania go i interpretowania na własne sposoby.

Pracę konkursową wraz z kartą zgłoszeniową należy składać do 20 czerwca.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 24 czerwca przy pomniku „Reksia” (Galeria Metalurgia) w Radomsku.


Czytaj też: Repertuar Kina Pasja

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
[pro_ad_display_adzone id="64133"]

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD