Luxbud

Konkurs plastyczny MKRPA “Nie czas na nudę”

Polonaisse

Podczas briefingu prasowego, w środę (11 maja) członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku zorganizowanego przed magistratem, zaprosili uczniów szkół podstawowych oraz podopiecznych placówek wsparcia dziennego do udziału w konkursie plastycznych “Nie czas na nudę”.

Spotykamy się w ważnej chwili dla Miejskiej Komisji Rozwiązywanie Problemów Alkoholowych. Po długim czasie pandemii, gdzie Zespół profilaktyki miał ograniczone możliwości w realizacji wielu zadań, nasze działania nieco wyhamowały i ciężko było o tą profilaktykę zadbać. Działania prowadziliśmy w zmienionej formie. Działające w MKRPA Zespół orzekający i Zespół kontroli, realizowały swoje zadania. Natomiast Zespół profilaktyki z powodu obostrzeń sanitarnych nie mógł działać na szerszą skalę. Ale rozpoczęliśmy od akcji w ramach Międzynarodowego Dnia Trzeźwości współpracując z policją. A teraz przed nami wakacje i Zespół profilaktyki przygotował dla dzieci konkurs “Nie czas na nudę” – mówiła Elżbieta Chybalska, przewodnicząca MKRPA w Radomsku.

Zadaniem uczestnika konkursu “Nie czas na nudę” jest wykonanie pracy plastycznej prezentujące sposób na pokonanie (poradzenie sobie) z nudą lub pomysł na spędzenie czasu nie nudząc się, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu zasługuje na pokazanie.

Inicjatorami przedsięwzięcia są członkowie z Zespołu profilaktyki MKRPA. Jak się okazuje pomysł na konkurs nie wziął się znikąd. Problem z alkoholem i innymi używkami występuje u coraz młodszych dzieci.

Projekt “Nie czas na nudę” powstał w oparciu o nasze przemyślenia związane z coraz niższym wiekiem inicjacji alkoholowej oraz innych używek. Dlatego też skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych i do uczestników placówek wsparcia dziennego działających przy MOPS w Radomsku – mówi Robert Kaczyński z Zespołu profilaktyki.

Prace konkursowe można dostarczyć do 11 lipca do Urzędu Miasta w Radomsku w punkcie informacyjnym lub w pokoju nr 208 w Centrum Aktywności Społecznej.

Ogłoszenie laureatów oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas pikniku integracyjnego 20 lipca w placówce wsparcia dziennego przy ulicy Brzeźnickiej 149.

Serdecznie zachęcamy dzieci do udziału w konkursie. Aby puściły wodze fantazji i przedstawiły swoje sposoby na spędzanie wolnego czasu z wyeliminowaniem nudy. Plakat promujący konkurs trafi na słupy ogłoszeniowe oraz na tablice w autobusach miejskich. Mamy nadzieję, że prace, które powstaną będą mogły być wykorzystane przez Komisję w dalszych działaniach profilaktycznych. Tym konkursem chcemy dotrzeć z przekazem w sposób przyjemny i użyteczny, który będzie skłaniał do refleksji – mówił Kamil Bugdal z Zespołu profilaktycznego.

W organizację włączyło się także Miasto Radomsko i MOPS w Radomsku.

Regulamin konkursu Nie czas na nudę

 

CZYTAJ TEŻ: Eleni z zespołem wystąpi w Miejskim Domu Kultury w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD