KORCZAKOWCY WYPUŚCILI LATAWCE

Reklama

Dzień latawca dla Korczakowców jest dniem szczególnym. Nie tylko dlatego, że daje możliwość dziecięcej zabawy, ale również dlatego, że latawce były dla Janusza Korczaka symbolem marzeń. Mając to na uwadze radomszczańscy Korczakowcy, czyli milusińscy z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku wraz z nauczycielami, rodzicami i dziadkami uczcili godnie ten dzień.

Zaczęli od warsztatów, podczas których przedszkolaki przy pomocy nauczycieli i rodziców robiły latawce. Wynik prac był imponujący. Każda z przedszkolnych grup mogła pochwalić się wykonanym przez siebie latawcem.

– Święto latawca to doroczna tradycja naszego przedszkola, tak jak wszystkich Korczakowców na całym świecie. Latawiec jest też symbolem naszego przedszkola. Znajduje się on na nowym logo naszej placówki – wyjaśnia dyrektor Jolanta Ślęzak, zwracając jednocześnie uwagę na to, iż święto latawca jest doskonałą okazją do integracji całej społeczności przedszkola, którą tworzą dzieciaki, ich rodziny i kadra placówki.

Wzorem lat ubiegłych zwieńczeniem imprezy było puszczanie latawców na miejskiej targowicy. Dzień latawca w PP nr 2 im. Janusza Korczaka został zorganizowany w ramach XVII Dni Rodziny.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD