MEBIN

Koronawirus namieszał na rynku pracy. Jak sytuacja wygląda w Radomsku?

Robutkowo

Plany Powiatowego Urzędu Pracy były głównym tematem poruszanym podczas posiedzenia Komisji Rozwoju Powiatu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Radomszczańskiego.

Komisja obradowała zdalnie w poniedziałek, 25 stycznia. Wśród najważniejszych celów wytyczonych na 2021 rok Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku stawia pozyskanie i zaangażowanie w radomszczański rynek pracy 8 mln złotych pozyskanych m. in. z funduszy unijnych.

Kolejne cele to: przywrócenie (po pandemii) bieżącego pośrednictwa pracy, zwiększenie ofert pracy oraz przywrócenie wysokiej ponad 90-procentowej efektywności zatrudnienia (9 na 10 przeszkolonych bezrobotnych podejmuje pracę).

Radomszczański rynek pracy okazał się bardziej odporny na wstrząs spowodowany przez pandemię. Koronawirus dał się na nim odczuć, ale go nie zdemolował. Po raz pierwszy stopa bezrobocia jest u nas niższa, niż średnia krajowa. Wynosi około 6 procent i jest tylko trochę wyższa niż ta sprzed roku – tłumaczył Łukasz Więcek, dyrektor PUP w Radomsku.

W 2021 roku PUP planuje nadal zwiększać dostęp osób bezrobotnych i poszukujących pracy do ofert pracy poprzez organizowanie kontaktów osób bezrobotnych i poszukujących pracy z pracodawcami, m.in. przez organizację giełd pracy na terenie Urzędu (obecnie giełdy są organizowane w siedzibie pracodawcy lub to pracodawcy ustalają sposób kontaktu z osobami skierowanymi). Oferty pracy będą zamieszczane w miejscach dostępnych i widocznych dla osób zainteresowanych – na terenie PUP znajdują się stojaki, w 2020 r. zakupione zostały infokioski, w których można sprawdzić aktualne oferty pracy.

Będziemy realizować również międzynarodowe usługi pośrednictwa pracy. W ramach systemu EURES, informować o wolnych miejscach pracy, warunkach życia i podejmowaniu zatrudnienia w krajach UE i EOG – wyjaśnia dyrekcja PUP. – W ramach współpracy z pracodawcami w celu pozyskiwania ofert pracy z otwartego rynku pracy planujemy nawiązywanie kontaktów z pracodawcami w zakresie rozpoznawania potrzeb kadrowych, promowania usług pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego.

(Informacja: Starostwo Powiatowe)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW