Reklama
APLIKACJAI LOZ ŻYCIA SZKOŁY

Kropla wody – kroplą życia. Ekologiczny projekt w I LO

I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego w Radomsku jako laureat konkursu „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2019/2020” uzyskało dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację projektu pod nazwą „Kropla wody – kroplą życia”. Pozyskane środki szkoła wykorzystuje na warsztaty, wyjazdy edukacyjne oraz konkursy o tematyce ekologicznej. Projekt jest realizowany od września do czerwca i obejmuje około 390 uczniów I LO.

Logo projektu zaprojektował Marcin Bareła- obecnie już absolwent klasy III A

Jednym z punktów realizowanych w ramach projektu „Kropla wody – kroplą życia” jest poznawanie parków krajobrazowych województwa łódzkiego. Jesienią uczniowie II B mieli okazję przyjrzeć się części Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

W grudniu 2019 r. uczniowie klasy II C uczestniczyli w dwóch wykładach związanych z wodą i jej wpływem na środowisko: „Susze hydrologiczne i niżówki rzeczne”- wykład dr. hab. Edmunda Tomaszewskiego, „Wezbrania I powodzie” – wykład dr. Adama Bartnika.

 

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w mikrobiologicznych warsztatach edukacyjnych pt. „Szukamy śladów życia wodzie” oraz w fizyko-chemicznych warsztatach pt. „Niezwykłe właściwości zwykłej wody”

Mimo kształcenia na odległość, projekt jest nadal realizowany.  – Niedawno, młodzież I LO podjęła wyzwanie „24l/24h” i sprawdziła, ile wody dziennie jest im niezbędne. Nie wszystkim udało się zużyć zaledwie 24 litry na dobę, ale eksperyment spełnił swoje zadanie, bo zmusił do refleksji nad tym, jak ważnym zasobem jest woda i jak często zupełnie nieświadomie ją marnujemy. Projekt realizowany jest na wielu płaszczyznach. Pozwala zdobywać wiedzę, ale także rozwijać pasje, m.in. plastyczne, fotograficzne, aktorskie i językowe – tłumaczą koordynatorzy przedsięwzięcia – Anna Jędrzejczyk, Katarzyna Łągiewka i Ewa Siejka.

 

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW