Select

Krzysztof Ciecióra nowym wiceministrem rolnictwa

Polonaisse

Radomszczanin Krzysztof Ciecióra został nowym wiceministrem rolnictwa.

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk wręczył dziś Krzysztofowi Cieciórze akt powołania na stanowisko podsekretarza stanu.

Nowy wiceminister współprowadzi rodzinne gospodarstwo rolne. Ostatnio pełnił funkcję wicewojewody łódzkiego – informuje biuro prasowe resortu rolnictwa.

Serdecznie dziękuję za zaufanie. Nominację na wiceministra w Rządzie Rzeczypospolitej Polskiej traktuję jako docenienie dotychczasowej pracy, ale też potrzebę mocniejszego zaangażowania się w sprawy najważniejsze dla naszego regionu, o których na pewno nie zapomnę. Jestem pewien, że jako przedstawiciele środowiska OdNowa mamy coś ciekawego do zaoferowania, dlatego biorę się od razu do pracy – komentuje Krzysztof Ciecióra.

Krzysztof Ciecióra jest absolwentem Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Radomsku. Ukończył studia na Wydziale Historyczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Opolskiego. Kształcił się też na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i zdobył tytuł MBA na EY Academy. W latach 2015–2016 pozostawał pełnomocnikiem prezydenta Opola ds. współpracy ze środowiskiem akademickim, następnie do 2018 pracował w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim jako wicedyrektor Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości oraz pełnomocnik wojewody ds. biznesu i przedsiębiorczości. Przewodniczył także wojewódzkiemu zespołowi ds. cudzoziemców w województwie opolskim. Później został doradcą ministra nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremiera Jarosława Gowina. Związany z kierowanymi przez niego partiami – Polską Razem, a następnie Porozumieniem.

4 lipca 2019 powołano go na nowo utworzone stanowisko drugiego wicewojewody łódzkiego. Powierzono mu nadzór nad kwestiami budownictwa i gospodarki przestrzennej. W tym samym roku jako działacz Porozumienia kandydował bez powodzenia do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu piotrkowskim. W 2021 przeszedł z Porozumienia (po opuszczeniu przez nie koalicji rządowej) do Stowarzyszenia „OdNowa RP”.


Czytaj też: II Memoriał Janusza Kamińskiego w Podnoszeniu Ciężarów

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD