Reklama
KOMBIT-kasy
KULTURAZ ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

KULTURALNE UMOWY. URZĄD MARSZAŁKOWSKI WSPIERA CENNE INICJATYWY

Urząd Marszałkowski w Łodzi wspiera cenne inicjatywy w regionie. Mowa między innymi o działalności kulturalnej i artystycznej. Te odbywające się na terenie naszego miasta i powiatu również są dostrzegane i co najważniejsze otrzymują finansowe wsparcie. Dowodem są podpisane dziś umowy. Urząd Marszałkowski reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ziemba. Wsparcie otrzymał Hufiec Radomsko, Polskie Towarzystwo Historyczne oddział Radomsko oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty i Kultury „Alfa” z Gidel.

Umowy zostały podpisane w Bibliotece Pedagogicznej w Radomsku. – Wiele cennych inicjatyw pojawia się w subregionach naszego województwa, które warto docenić. Stowarzyszenia, fundacje, organizacje pozarządowe Ziemi Radomszczańskiej prężnie działają, dlatego warto je wspierać. Co ważne, mają ciekawe pomysły na promowanie swojego regionu i nie tylko – zauważa wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

Dofinansowanie otrzymały trzy organizacje działające na naszym terenie: radomszczański  oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego, ZHP Radomsko oraz gidelskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty i Kultury „Alfa”.

Hufiec Radomsko otrzymał wsparcie w wysokości 8 tys. złotych na realizację tegorocznego festiwalu OPAL.

– Wsparcie to jest dla nas niesamowicie cenne. Dzięki niemu możemy organizować festiwal na coraz wyższym poziomie, zapewniać nagrody, a na koncert finałowy zapraszać gwiazdy z naszego środowiska – zauważa phm. Karolina Jaworska zastępca komendanta hufca ds. programowych.

Polskie Towarzystwo Historyczne oddział Radomsko otrzymało dotację w wysokości 3 tys. złotych na dofinansowanie II tomu Radomszczańskiego Słownika Biograficznego.

Największe wsparcie, bo w wysokości 25 tys. złotych otrzymało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty i Kultury „Alfa”. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizacje projektu Marcina Mirowskiego ph. „Pamięć zaklęta w nutach”. Chodzi o przybliżenie społeczeństwu gminy Gidel, ale nie tylko, historii muzyki zawartej w nutach. Wstępna data koncertów to 22 września 2019 roku w klasztorze ojców Dominikanów w Gidlach.

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW