KUPCY KONTRA MAGISTRAT. JEST SZANSA NA POROZUMIENIE.

Reklama

Będzie nowy regulamin funkcjonowania miejskiej targowicy w Radomsku. Zgodę na jego wprowadzenie wyrazili radni z Komisji Gospodarki Komunalnej. Jest to odpowiedź na protest osób, sprzedających na radomszczańskiej targowicy. W ubiegłym tygodniu dowiedzieli się, że będą musieli płacić o 150 procent większą niż dotychczas opłatę za postój pojazdu na placu targowym.

– Rynek w Radomsku jest najdroższym w województwie łódzkim – mówią kupcy.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej radni zapewnili, że w najbliższym czasie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (zarządca targowicy) przygotuje nowy regulamin funkcjonowania miejskiej targowicy.

– Wnioskujemy, aby regulamin ten zawierał postulaty kupców, m.in. ujednolicenie oraz obniżkę opłat targowych. Wszystkie ponoszone przez kupców opłaty muszą zostać ponownie przeanalizowane i zweryfikowane – mówi przewodniczący komisji Tomasz Kornacki.

Wysokie opłaty za powierzchnię na placu targowym to nie jedyne bolączki handlujących. Muszą oni również płacić za korzystanie z toalety, co jak podkreślają, jest niespotykane w innych miastach. Jak się okazuje, znajdująca się na targowicy toaleta jest prowadzona przez zewnętrzną firmę. Za wynajem od TBS budynku toalety firma ta płaci miesięcznie 300 złotych. Umowa w tej sprawie została podpisana przez poprzednie władze TBS. – Sprawą płatnych toalet również trzeba się zająć i wprowadzić stosowne zapisy w regulaminie. Kupcy nie powinni za to płacić – mówił Tomasz Kornacki.

Po opracowaniu projektu nowego regulaminu korzystania z miejskiej targowicy, zaakceptują go radni. Dokument będzie konsultowany z kupcami.

Dlaczego opłaty na miejskiej targowicy tak drastycznie wzrosły? O tym TUTAJ

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD