Kupujmy jak najwięcej lokalnie! Apel starosty Beaty Pokory

Reklama

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną Beata Pokora wystosowała apel do mieszkańców powiatu. Starosta zachęca do wspierania lokalnych przedsiębiorców

Drodzy Mieszkańcy Naszego Powiatu

Koronawirus zmienił nasze życie. Wystawia na próbę naszą odpowiedzialność społeczną i solidarność z tymi, którzy stają się ofiarami epidemii.

Myślę tu w pierwszym rzędzie o osobach starszych, schorowanych i tych z Państwa, którzy – będąc najbardziej narażeni na skutki zarażenia koronawirusem – powinni pozostawać w swoich domach. Dlatego ponownie apeluję do wszystkich, aby w miarę siły i możliwości wspomagali się nawzajem.

Czasem wystarczy zrobić zakupy, odebrać dokument w urzędzie, zatroszczyć się o zdrowie sąsiada, a czasem po prostu zadzwonić, by wesprzeć krewnych lub znajomych dobrym słowem.

Skutki wciąż rozwijającej się pandemii dotykają też, niestety, większość lokalnych przedsiębiorców, którzy zmuszeni zostali do ograniczenia (na przykład punkty gastronomiczne mogą działać wyłącznie na wynos), a czasem nawet całkowitego zamknięcia swych firm.

Aby godnie przetrwać ten trudny czas musimy okazać solidarność. Dlatego wspólnie wspierajmy lokalną przedsiębiorczość.

Kupujmy jak najwięcej lokalnie! Zamawiajmy jedzenie z dowozem lub na wynos z lokali gastronomicznych działających na terenie naszego powiatu.

Na naszej stronie internetowej już wiosną stworzyliśmy katalog sklepów, firm, barów, restauracji i innych lokali gastronomicznych, w których można zamawiać jedzenie, czy usługi. Lista nie jest zamknięta, czekamy na zgłoszenia. Katalog powstał jako forma pomocy dla właścicieli i pracowników sklepów oraz lokali gastronomicznych i będzie rozwijany.

Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD