Reklama
KOMBIT-kasy

Lato w Muzeum. Mozaika i Tkanina dla najmłodszych

Wczoraj w Muzeum odbyły się warsztaty plastyczne ph. „MOZAIKA I TKANINA” w ramach akcji „Lato w Muzeum 2020”. Uczestnicy zajęć poznali nowe pojęcie plastyczne – „mozaika” czyli dekoracja w postaci ornamentu lub obrazu, wykonana z drobnych, o różnej kolorystyce, fakturze i kształcie elementów.

Tym razem dzieci miały za zadanie wykonać moziakę, wykorzystując kawałeczki kolorowego papieru. Efektem końcowym był obraz imitujący mozaikę.

W drugim etapie zajęć uczestnicy zwiedzili ekspozycję „Życie wsi radomszczańskiej na przełomie XIX i XX w”. Inspiracją do kolejnego działania artystycznego była tkanina znajdująca się na wystawie. Na podstawie zdobytych wiadomości dzieci miały stworzyć własną tkaninę stosując tzw. „splot płócienny”.

Splot płócienny to jeden z podstawowych splotów tkackich, który jest jednocześnie podstawą do tworzenia splotów pochodnych. Wykonywane w tym splocie tkaniny potocznie nazywane są płótnem. Zatem uczestnicy stworzyli własne tkaniny posługując się kolorowym papierem, stosując odpowiednią technikę.

Zajęcia pozwoliły najmłodszym rozwijać zainteresowania plastyczne.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW