Lekcja tolerancji i szacunku dla ofiar Holokaustu w II LO w Radomsku

Reklama

II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku przyłączyło się do akcji zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Radomsku.


Uczniowie z klas II B oraz IV AC, 5 stycznia wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Radomsku, mającej na celu upamiętnienie kilkunastu tysięcy obywateli II Rzeczpospolitej – mieszkańców getta w Radomsku, bestialsko zamordowanych przez niemieckiego okupanta.

Mija 80 lat od tamtych tragicznych wydarzeń – całkowitej likwidacji getta w Radomsku w nocy z 5 na 6 stycznia 1943 roku. Ponieważ za liczbami kryją się konkretne osoby, ich ból i cierpienie, odczytywaliśmy dziś niewielką część ich imion i nazwisk, tych, które dało się ustalić i zostały opublikowane w Zeszytach Radomszczańskich t. XX. Pamiętamy i nie zapomnimy! – mówi Agnieszka Skura-Garbaciak, organizatorka akcji w szkole.

Również minutą ciszy uczniowie uczcili wszystkie ofiary ostatniej wojny i skierowali swoje myśli w stronę cierpiących przyjaciół w Ukrainie.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD