Reklama
KOMBIT-kasy

Lekcje z ZUS – czyli wiedza, która się przyda na rynku pracy

ZUS zachęca nauczycieli z liceów, techników i szkół zawodowych do udziału w projekcie „Lekcje z ZUS”. W ramach projektu, przeprowadzane są 4 lekcje, z których uczniowie dowiadują się o ubezpieczeniach społecznych. Zwieńczeniem projektu jest możliwość udziału w Olimpiadzie. Finaliści mogą wygrać m.in. indeks wyższej uczelni.

-W czasie lekcji uczniowie dowiadują się po co się ubezpieczamy, jakie świadczenia nam przysługują kiedy jesteśmy ubezpieczeni, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak otworzyć firmę, opłacać składki i  kontaktować się z ZUS-em elektronicznie. Ta wiedza pozwoli uczniom świadomie wkroczyć na rynek pracy – mówi Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik ZUS.

Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS” jest Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zgłoszenia do udziału w Olimpiadzie przyjmowane są do 20 listopada. Olimpiada składa się z trzech etapów. Pierwszy (na etapie szkoły) odbędzie się 7 grudnia br. i będzie polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Troje uczniów, którzy najlepiej rozwiążą test, będzie reprezentowało szkołę jako drużyna  w drugim etapie Olimpiady, tzw. wojewódzkim, który odbędzie się 19 marca 2021 r. Z etapu wojewódzkiego zostanie wyłoniona najlepsza szkolna reprezentacja, która jako jedyna z województwa, będzie je reprezentowała w ostatnim,  krajowym etapie Olimpiady w Centrali ZUS, 16 kwietnia 2021 r.  Zakład bierze pod uwagę możliwość przeprowadzenia danego etapu zdalnie, przy wykorzystaniu wybranej platformy internetowej.

Nauczycielom oferujemy bezpłatne szkolenia oraz materiały dydaktyczne w postaci zeszytów dla uczniów i nauczycieli. Zeszyty dla nauczycieli zawierają scenariusze lekcji oraz materiały multimedialne w postaci prezentacji i filmików. Materiały można też pobrać ze strony zus.pl/edukacja – dodaje rzecznik.

Na laureatów Olimpiady czekają indeksy niektórych uczelni oraz nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia do Lekcji z ZUS i Olimpiady można przekazywać koordynatorom ds. edukacji, których adresy i telefony można znaleźć na stronie zus.pl/edukacja. Tam też można dowiedzieć się więcej na temat projektów edukacyjnych ZUS.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW