Letnie granie na zakończenie wakacji 2023. Koncert Libera i Kartky w Radomsku [FOTO i VIDEO]

Reklama

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Nim jednak uczniowie powrócą do szkolnych ław, miasto przygotowało muzyczną imprezę, na pożegnanie wakacji. W parku Świętojańskim w Radomsku 2 września odbyło się “Letnie Granie”. Na scenie wystąpił m.in. Liber.


Impreza rozpoczęła się o godz. 16, programem „Wspaniały Świat Disneya”. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, m.in. malowanie twarzy, watę cukrową, dmuchańce oraz banki mydlane.

Na scenie w parku wystąpił radomszczański zespół ReCovers, a także SpaceFlex i Kartky. Pod pseudonimem rapera Kartky kryje się Jakub Jankowski, radomszczanin wychowany w Bytomiu.

Gwiazdą wieczoru był Liber, któremu muzycznie towarzyszyła Ina. Marcin Piotrowski “Liber” to raper i autor tekstów, były członek hip-hopowej grupy Ascetoholix. Współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in. Sylwia Grzeszczak, Agnieszka Włodarczyk, Mezo, Slums Attack, Gosia Andrzejewicz, czy Natalia Szroeder. Podczas koncertu w Radomsku można było usłyszeć stare, jak i nowe utwory artysty. M.in.: Skarby, Winny, Co z nami będzie, Dobre myśli, czy Aniele.

Akcja “Pomaganie jest fajne”

Podczas całego wydarzenia można było zarejestrować się, jako potencjalny dawca szpiku. Akcja dedykowana była 16-letniej Ani Zbierańskiej, mieszkance Kamieńska, uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, której w październiku 2022 roku lekarze przedstawili okrutną diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Ci, którzy oddali swoje próbki do bazy DKMS być może pomogą Ani lub innym pacjentom chorującym na nowotwory krwi i szukającym, jak Ania, swojego dawcy niespokrewnionego.

W sobotę zebrano 60 próbek do bazy DKMS. A to nie koniec pomagania. Zarejestrować się będzie można już 9 września na Wymysłówku podczas imprezy sportowej. Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna. Polega na odpowiedzi na kilka pytań, wypełnieniu formularza rejestracyjnego i pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka na 3 pałeczki. Całość zajmuje nie więcej niż 7 minut.

Każdy może pomóc

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi m.in. białaczkę. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście, każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.
O tym co zaplanowano na niedzielę (3 września) w mieście przeczytasz: ERA Travel, ERA Smaku … i jesteś na dobrej drodze

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD