LISTA DROGOWYCH ŻYCZEŃ…

Reklama

Gospodarze gmin wchodzących w skład powiatu radomszczańskiego przedstawili Zarządowi Powiatu listę inwestycji drogowych, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane w roku bieżącym. Starosta Beata Pokora, mówi, że Zarząd dołoży starań, aby w każdej gminie doszło do realizacji jakiejś inwestycji drogowej.

Patrząc na listę propozycji przedłożoną Zarządowi przez gospodarzy gmin sprawiedliwego podziału być jednak nie może.  Chociażby dlatego, iż niektóre gminy, np. Ładzice przedstawiły tylko jedno zadanie do realizacji, a inne – jak gmina Wielgomłyny aż 5. Kwoty partycypacji w kosztach danego zadania drogowego też się znacznie różnią. One w zależności od inwestycji oscylują od 10 tys. złotych aż do 150 tys. złotych. – Ile i jakie inwestycje zostaną wykonane będzie zależało od stanu dróg. Pod uwagę będziemy brać nie tylko wysokość dofinansowania zaproponowanego przez gminy, ale przede wszystkim stan drogi – zauważa starosta Beata Pokora.

Aby wszystkie drogowe życzenia burmistrzów i wójtów zostały wykonane potrzeba blisko 5 mln złotych. Jak wiadomo, budżet powiatu na rok bieżący tego nie udźwignie. Czy zatem listę przedstawioną przed samorządowców można nazwać listą nie tyle drogowych, co pobożnych życzeń? – Może nie pobożnych, ale drogowych życzeń jak najbardziej – zauważyła starosta Pokora. – Są to najpilniejsze i najbardziej potrzebne inwestycje drogowe w poszczególnych gminach. W miarę posiadanych środków do końca tego roku będziemy się starali je zrealizować – dodaje starosta.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD