Luxbud

JEST LOBBY DLA RADOMSZCZAŃSKIEJ PODSTREFY

Jubiler Ako

Radomszczańską podstrefą Łódzkiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej interesują się nowi zagraniczni przedsiębiorcy. Transakcje przeprowadzają też funkcjonujące w niej firmy. To jednak jeszcze nie wszystko. Czynione są starania, aby nasza podstrefa została poszerzona o blisko 24 hektary, znajdujące się przy ul. Sucharskiego.

– Chiński inwestor, który odwiedził Radomsko jest największym naszym ewentualnym inwestorem. Oprócz Radomska chińscy przedsiębiorcy wizytowali jeszcze jedną lokalizację znajdującą się z naszej strefie. Mogę jednak powiedzieć, że Radomsko zdecydowanie bardziej im się podobało. W przypadku tego inwestora nie bez znaczenia jest to, jakie branże już działają w podstrefie radomszczańskiej, ponieważ mógłby on być poddostawcą – zauważa wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej, Agnieszka Sygitowicz.

Radomszczańską podstrefą Łódzkiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej interesują się nie tylko Chińczycy. – Mamy też mniejszych inwestorów. W ostatnim czasie, przynajmniej raz w tygodniu pojawiają się ewentualni inwestorzy. Zatem staramy się radomszczańską podstrefę promować, co zresztą dla nikogo nie powinno być żadnym zaskoczeniem – przyznaje wiceprezes Sygitowicz.

Radomsko odwiedzają nie tylko nowi ewentualni inwestorzy, ale i transakcji dokonują już ci, którzy w naszym mieście zainwestowali przed laty.

– Ostatnio McDonald’s sprzedał swoją działkę  Izopakowi, który chce się u nas rozbudowywać.  Z zamiarem rozbudowy firmy nosi się też Cortizo, które w ostatnich dniach też nabyło nową działkę – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

O stagnacji w radomszczańskiej podstrefie nie można mówić jeszcze z jednego powodu. Władze miasta czynią starania o jej poszerzenie. Konkretnie chodzi o tereny przy ul. Sucharskiego. – Z zarządem Łódzkiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej mocno współpracujemy. Wczoraj (28 lipca – dop. aut. ) rozmawiałem z panem prezesem, aby strefą objąć kolejne tereny. Mówiliśmy o 24 ha, czyli scalanej od 2005 roku działce przy ulicy Sucharskiego. Będziemy robić wszystko, aby rozszerzyć naszą radomszczańską podstrefę – zapewnia prezydent Radomska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD