Reklama
KOMBIT-kasy

Łódzcy Terytorialsi oddają krew

Carisma 2

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej po raz kolejny odpowiadają na apele Narodowego Centrum Krwi i wspierają honorowe krwiodawstwo. 22 października łódzcy Terytorialsi oddali 22,05 litra krwi.

Jednym z obszarów działań przeciwkryzysowych żołnierzy 9ŁBOT są zbiórki krwi. Odpowiadając na liczne apele o wsparcie banków krwi, Terytorialsi cyklicznie organizują zbiórki w batalionach i sztabie Brygady, a także włączają się indywidualnie w akcje prowadzone przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Podczas wczorajszej zbiórki 49 żołnierzy oddało w Łodzi i Kutnie łącznie 22,05 litra krwi.  Od marca 2020 roku mają na swoim koncie ponad 142 litry tego bezcennego daru. W szeregach naszych żołnierzy są osoby, które przeszły zakażenie koronawirusem i przygotowują się także do oddania osocza, które pomoże ratować życie osób, które najciężej przechodzą chorobę Covid-19 – tłumaczy Małgorzata Glińska, rzecznik Prasowy 9ŁBOT.

Łódzcy Terytorialsi  codziennie wspierają policjantów w monitorowaniu kwarantanny, dostarczają środki ochrony osobistej, sprzęt medyczny i środki do dezynfekcji do szpitali oraz domów pomocy społecznej na terenie województwa łódzkiego. Wszystkie te działania prowadzone są w ramach operacji „Trwała Odporność”.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW