Select

Łódzcy Terytorialsi włączyli się w akcję „Paczka dla Powstańca”

Polonaisse

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli paczki dla powstańców warszawskich. Paczki z polskimi produktami, przekazane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa trafiły do weteranów mieszkających w Łodzi.

Jedną z paczek otrzymała pani por. Gryzelda Studzińska, łączniczka i sanitariuszka Szarych Szeregów, rodowita warszawianka i 92-letnia mieszkanka Łodzi. Spotkanie z nią to niepowtarzalna okazja, by posłuchać wyjątkowych opowieści o tragicznych wydarzeniach, których była świadkiem.

Produkty żywnościowe, które znalazły się w paczkach przekazali nieodpłatnie lokalni i krajowi producenci. Trafiły one do ponad tysiąca weteranów z całego kraju, w tym blisko 20 mieszkających w Łodzi.

Jesteśmy dumni, że kolejny raz możemy pomagać ludziom, bez których wolnej Polski by nie było. Jesteśmy im to winni – podkreślił ppłk Marcin Siudziński, zastępca dowódcy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Codziennie w działania przeciwkryzysowe (wsparcie punktów wymazowych, szpitali, samorządów lokalnych, pomoc policjantom w monitorowaniu przestrzegania kwarantanny, dostarczanie najpotrzebniejszych artykułów i leków seniorom) na terenie województwa łódzkiego zaangażowanych jest około 110 łódzkich Terytorialsów.

Wsparcie wojska zamówisz online

Platforma Wsparcia WOT” to aplikacja webowa dostępna pod adresem: www.pomocwot.ron.mil.pl, z której mogą korzystać tylko zarejestrowane podmioty. Aby dokonać rejestracji należy wysłać email z wnioskiem o rejestrację na adres: pomocwot(at)mon.gov.pl, w odpowiedzi wnioskodawca otrzyma wiadomość z prośbą o przesłanie szczegółowych danych niezbędnych do rejestracji. Po przejściu rejestracji użytkownik otrzymuje pełen dostęp do usługi.

Obsługa aplikacji ogranicza się do wypełnienia interaktywnego formularza, w którym wnioskodawca wskazuje miejsce i zakres pomocy oraz nadaje jej priorytet. Formularz ten jest widoczny dla koordynatora WOT ds. współpracy z brygady, który pod wskazany adres kieruje żołnierzy z pomocą. Co ważne – zlecający zadanie na

fot.9ŁBOT

bieżąco może śledzić postęp jego realizacji. Istotny jest również fakt, że po zakończeniu zadania do wnioskodawcy trafią dodatkowe informacje dotyczące dalszych potrzeb lub wnioski.

Obecnie wraz ze wzrostem zaangażowania różnych instytucji w działania przeciwkryzysowe, rośnie też liczba wniosków o wsparcie do WOT.

– Zachęcamy, aby jak największa ich liczba była składana za pośrednictwem naszej platformy- mówi rzecznik WOT.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD