Magdalena Spólnicka

Lokalny rynek pracy. Bezrobocie powoli rośnie

O sytuacji na lokalnym rynku pracy oraz wykorzystaniu środków przyznawanych na promocję zatrudnienia, łagodzenie skutków bezrobocia i aktywizację zawodową mówiono podczas Powiatowej Rady Rynku Pracy.


Powiatowa Rada Rynku Pracy zebrała się w poniedziałek, 12 września w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Jak poinformowała Renata Koska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku, w miesiącach letnich bezrobocie w naszym powiecie było wyjątkowo niskie (1862 osoby bezrobotne w lipcu, 1859 – w sierpniu). We wrześniu jednak liczba bezrobotnych zaczęła rosnąć (obecnie zarejestrowanych jest 1912 osób).

Członkowie Rady zapoznali się także z informacją na temat wykorzystania przez PUP środków finansowych Funduszu Pracy i środków Europejskiego Funduszu Społecznego w programach na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenie skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej w 2022 r. Wydali także pozytywne opinie dotyczące m. in. przesunięcia środków Funduszu Pracy pomiędzy poszczególnymi zadaniami oraz finansowanie innych fakultatywnych zadań.

Obradom przewodniczyła Jadwiga Łysik, obecni byli także: m. in. wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz sekretarz Tomasz Kornacki.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD