Reklama
KOMBIT-kasy

MAGISTRAT PO REMONCIE STAŁ SIĘ WIZYTÓWKĄ MIASTA

Pamiętający czasu głębokiego PRL – u budynek przy ul. Tysiąclecia 5, który od kilkudziesięciu lat jest siedzibą miejskich urzędników nareszcie zmienił swoje oblicze. Metamorfoza widoczna jest zarówno w dzień, jak i w nocy. Dziś, podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej mówił o niej m.in. prezydent Jarosław Ferenc.

Na tą inwestycją magistrat pozyskał blisko 2 mln złotych dofinansowania. Remont trwał kilka miesięcy. Wiązało się to z utrudnieniami zarówno dla petentów, jak i pracowników. Warto było czekać na efekt. Zmianę dostrzegają radomszczanie.

– Obecnie widać, że jest to jest urząd. Widnienie na nim piękny napis, i co ważne pojawił się herb i logo miasta – zauważa pani Barbara.

– Budynek estetyką nawiązuje do większości nieruchomości w najbliższym otoczeniu, jest nowoczesny. Z pewnością urząd stał się wizytówką miasta – dodaje prezydent Jarosław Ferenc.

W zmodernizowanym obiekcie pojawiła się też winda dla osób niepełnosprawnych. Dzięki termomodernizacji budynku zmniejszy też zapotrzebowanie na energię. Modernizacji uległa  m.in. instalacjia oświetleniowa na energooszczędne typu LED.

– Takie było założenie, takie były cele dofinansowania. Po remoncie budynek urzędu miasta jest energooszczędny. W ślad za tym idzie zmniejszenie zapylenia. Energię produkujemy głównie z węgla. Innymi słowy oszczędzając energię, zmniejszamy emisję – zauważa Witold Świtkowski, prezes Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „Wiktor” z Radomska, które wygrało przetarg na realizację zadania.

Zmiana wizerunku Urzędu Miasta Radomko, a tym samym doprowadzenia go do współczesnych wymogów była możliwa dzięki pozyskaniu przez miejskich urzędników blisko 2 mln złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji to blisko 4,2 mln złotych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW