Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAKULTURA

Małe Kobietki na ekranie Kina Pasja

Kino Pasja Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zaprasza na spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, który zrzesza ludzi zainteresowanych historią polskiej i światowej kinematografii. W najbliższy czwartek (18 czerwca), o godzinie 18.00 odbędzie się projekcja filmu MAŁE KOBIETKI, w reż. Grety Gerwig. Jest to adaptacja klasycznej powieści Louisy May Alcott.

Film jest opowieścią o 4 siostrach March– statecznej Meg, żywej jak iskra Jo, nieśmiałej, uzdolnionej muzycznie Beth i nieco przemądrzałej Amy – które starają się, jak mogą, by urozmaicić swoje naznaczone ciągłym brakiem pieniędzy życie. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad dziewczynami sprawuje samodzielnie ich matka, Marmee. Rodzin od pokoleń mieszka w domostwie zwanym Orchard House. Akcja filmu rozgrywa się w Ameryce, lat sześćdziesiątych XIX wieku. Marmee wyraźnie wyprzedza swoją epokę, wpajając dziewczynkom ideały wolności i namawiając je, by znalazły własną drogę w życiu. Córki pani March –  Bez względu na to, czy układają plan zabawy czy zawiązują tajne stowarzyszenie, dosłownie wszystkich zarażają swoim entuzjazmem. Poddaje mu się nawet Laurie, samotny chłopiec z sąsiedniego domu, oraz jego tajemniczy, bogaty dziadek.

„Małe Kobietki” jest to opowieść o wyborze pomiędzy sercem a rozumem oraz o poszukiwaniu własnej, kobiecej tożsamości w społeczeństwie, które wymaga przystosowania do męskich reguł. Nowatorskie podejście sprawia, że obraz jest ponadczasowy, ale jednocześnie zaakcentowany jest emancypacyjny charakter powieści Alcott.

Radomszczański DKF inicjuje różnorodne filmowe wydarzenia artystyczne, zachęca do analizowania dzieła filmowego, uczy jego interpretacji oraz pomaga zrozumieć język filmu. W ramach DKFu odbywają się istotne dla kinematografii filmy nagradzane na światowych i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku polskich twórców. Prelekcje przed seansami i dyskusje po seansach pozwalają widzom na  subiektywne kształtowanie swojego estetycznego smaku i  filmowego krytycyzmu.

MAŁE KOBIETKI
reż. Greta Gerwig/ melodramat / USA 2019 / 134 minut / od 15 lat
18.06.2020, godz. 18.00 – bilety 12 zł

Kino Pasja zachęca do korzystania ze sprzedaży online! Biletu nie trzeba drukować, wystarczy pokazać w telefonie! http://www.mdkradomsko.pl/event/male-kobietki-dkf/

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK