Luxbud

Mamy pierwszego zdobywcę wszystkich pieczątek w Paszporcie Turystycznym Powiatu Radomszczańskiego

Jubiler Ako

Jest już pierwsza osoba, która zebrała wszystkie pieczątki do swojego Paszportu Turystycznego Powiatu Radomszczańskiego. To pan Jacek z Radomska, któremu nagrodę oraz gratulację złożyły starosta Beata Pokora oraz Aneta Bogdan, koordynatorka projektu i wydawca paszportu.


Pan Jacek z Radomska, jako pierwszy poinformował o wypełnieniu wszystkich zadań i odwiedzeniu miejsc opisanych w Paszporcie Turystycznym Powiatu Radomszczańskiego.

To niewielka książeczka, w której opisane są walory turystyczne każdej z gmin powiatu radomszczańskiego, przewidziano tam także specjalne miejsce na stempel, potwierdzający fakt odwiedzin w ciekawych turystycznie miejscach. Wydawcą paszportu jest Spot Radomsko.

Paszport połączony jest z bezpłatną aplikacją, która przenosi uczestników do przygotowanych zadań. Ich realizacja jest kluczowa w ,,walce” o nagrody. W kilkunastu miejscach w naszym powiecie zainstalowane zostały tabliczki z QR kodami, które po odczytaniu za pomocą aparatu w telefonie przenoszą uczestnika do strony internetowej, na której pojawiają się zadania do wykonania związane z atrakcjami turystycznymi danej gminy. Żeby wykonać większość zadań trzeba faktycznie pojawić się w danym miejscu – aplikacja sprawdzi geolokalizację i wyświetli zadanie, tylko jeśli uczestnik się tam pojawi.

Przygotowano aż 14 interaktywnych gier terenowych. Atutem gry jest to, że nie jest ściśle ustalona kolejność wykonywania poszczególnych jej etapów. Podróżując po zakątkach powiatu można w dowolnym czasie wziąć udział w grach. Organizatorzy zakładają, że projekt będzie realizowany przez rok, także w każdej chwili będzie można dołączyć.

Paszporty można odebrać w urzędach każdej gminy, Starostwie, a także w takich miejscach jak: Muzeum Regionalne w Radomsku, Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej, Gospodarstwo Agroturystyczne Chata u Brata w Krzętowie, Malutkie Resort, Bocianie Gniazdo w Zalesiu Gosławickim oraz Stajnia Gowarzów.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD