Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTA

MARATON RESUSCYTACJI W RADOMSKU

Radomsko przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Mowa o „Maratonie Resuscytacji” który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku. Uczniów radomszczańskich szkół w tajniki udzielania pierwszej pomocy wprowadzali strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku oraz ochotnicy z OSP Bogwidzowy.

„Maraton Resuscytacji” w kraju został zorganizowany już po raz siódmy, natomiast w naszym mieście po raz drugi. W akcji, w której przez pół godziny ponad 150 młodych ludzi biło rekord w masażu serca uczestniczyli uczniowie radomszczańskich podstawówek nr „1”, „7” i „8”.

– Przygotowujemy młodych ludzi, do tego, aby byli na tyle odważni, by mogli udzielić pomocy osobie, która jej potrzebuje. Resuscytacja uczy ich w jaki sposób podejść do poszkodowanego oraz na czym polega udzielanie pierwszej pomocy – zauważa Paweł Kałdoński z OSP Bogwidzowy.

Jedną z uczestniczek „Maratonu Resuscytacji” była Julia Małolepsza.  – Zdecydowała się na udział w tym przedsięwzięciu, ponieważ chcę nauczyć się czegoś nowego. Nigdy nie wiadomo w jakiej sytuacji się znajdziemy i kiedy trzeba będzie drugiej osobie udzielić pierwszej pomocy, która może uratować życie – mówi dziewczyna.

16 października – to nie przypadkowa data.  Dziś, obchodzimy bowiem Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w nim od samego początku. Próba bicia Rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK