Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

MAREK BELKA NA FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W RADOMSKU

Przedstawiciele świata nauki, biznesu, organizacji pozarządowych, samorządowcy oraz lokalni przedsiębiorcy spotkali się na III Radomszczańskim Forum Przedsiębiorczości. Podczas zorganizowanego przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Radomsku wydarzenia rozmawiano m.in. o nowoczesnych usługach dla biznesu w kontekście rynku prac, bezpieczeństwie informatycznym oraz zagospodarowaniu przestrzennym. Gościem specjalnym Forum był prof. dr hab. Marek Belka.

Jak zauważa Anna Bartkiewicz Forum jest organizowane po to, aby dać możliwość rozmowy przedsiębiorcom i samorządowcom… – Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości organizujemy po to, by rozmawiać o sprawach trudnych, które nurtują dwa środowiska: przedsiębiorców i samorządowców. Podczas tegorocznego Forum podjęliśmy między innymi temat  nowoczesnych usług dla biznesu w kontekście rynku pracy oraz bezpieczeństwa – zauważa Anna Bartkiewicz, dyrektor biura RIPH w Radomsku.

Ponadto mówiono też o edukacji dla biznesu i kwalifikacjach „szytych na miarę” oraz o zagospodarowaniu przestrzennym. Bardzo dobrze, że podczas tegorocznej edycji poruszony został temat zagospodarowania przestrzennego. Są to bardzo istotne kwestie, ponieważ określają wstępne możliwości realizacji inwestycji. Forum  to bardzo dobre miejsce na wymianę poglądów na ten temat, zarówno z punktu widzenia administracji,  jak i przedsiębiorców – przyznaje Jacek Belka, wiceprezydent Radomska.

Organizatorzy Forum nie zapomnieli o młodzieży. Prelekcjom towarzyszyły warsztaty, przeznaczone szczególnie dla młodych ludzi.  – Młodzi mają swoją wizję funkcjonowania miasta i swoje pomysły na to, co przedsiębiorcy i włodarze powinni zrobić, by młodzież chciała nie tylko wracać do Radomska, ale i w nim zostawać –  mówi Anna Bartkiewicz.

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW