Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

MATURZYŚCI II LO NAPISALI LIST OTWARTY DO NAUCZYCIELI

Maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku napisali list otwarty do strajkujących nauczycieli. Podnoszą w nim, iż wspierając nauczycieli w walce o lepszy poziom edukacji, proszą o wystawienie ocen dopuszczenie do egzaminu dojrzałości.  – Pragniemy zamanifestować naszą niełatwą sytuację, w której jesteśmy całkowicie bezradni, a która może mieć znaczący wpływ na naszą przyszłość. Liczymy na merytoryczne, pełne szacunku negocjacje strony rządzącej ze związkowcami i szybkie zakończenie konfliktu – piszą m.in. maturzyści II LO.
 

Szanowni Nauczyciele!
Za kilka dni zaczyna się nasz egzamin maturalny. Jesteśmy jednak głęboko zaniepokojeni ostatnimi wydarzeniami związanymi ze strajkiem w oświacie.
Wciąż czekamy na wystawienie ocen końcoworocznych i radę klasyfikacyjną, bez której nie zostaniemy dopuszczeni do egzaminów. Wspieramy Waszą walkę o lepszy poziom edukacji i godne wynagrodzenia. Jesteśmy młodymi świadomymi Polakami – wiemy więc, jak wiele zmian potrzeba polskiemu szkolnictwu, aby mogło stanąć na wysokim, światowym poziomie. Jednakże w naszej opinii, niedopuszczenie nas do matur nie spowoduje zakończenia konfliktu, a jedynie doprowadzi do eskalacji i zwiększenia podziałów wśród społeczeństwa.
Egzamin dojrzałości to klucz do naszej przyszłości; egzamin – do którego bez wątpienia przygotowujemy się już od kilku lat, korzystając z Waszej wiedzy. Nie chcemy oceniać, wskazywać winnych. Pragniemy zamanifestować naszą niełatwą sytuację, w której jesteśmy całkowicie bezradni, a która może mieć znaczący wpływ na naszą przyszłość. Liczymy na merytoryczne, pełne szacunku negocjacje strony rządzącej ze związkowcami i szybkie zakończenie konfliktu.
Życzymy sobie oraz Państwu, abyśmy mogli się spotkać 6 maja i planowo rozpocząć maturalne zmagania o miejsca na najlepszych uczelniach.


Z wyrazami szacunku
Maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW