MCDONALDS W RADOMSKU. INWESTYCJA WCIĄŻ NIEPEWNA.

Reklama

Wciąż nie ma jednoznacznej decyzji, czy w Radomsku powstanie McDonalds. O budowie w naszym mieście tej popularnej restauracji mówi się już od dawna. W ostatnim czasie pojawiały się informacje, że powstanie ona na terenie Metalurgii. To jednak jeszcze nic pewnego. Na razie wiadomo jedynie, że McDonalds przestał być właścicielem zakupionej kilka lat temu działki w pobliżu DK1.

– W tym tygodniu działka przy krajowej jedynce została sprzedana. Z tego co wiem, McDonalds jest wciąż zainteresowany budową restauracji na terenie tworzonego przez nas obiektu handlowego – mówi prezes Metalurgii Nieruchomości Stanisław Tarkowski.

W grę wchodzi teren od strony ulicy Narutowicza. Gdyby powstała tam restauracja, musiałby zostać stworzony dogodny zjazd z ulicy Narutowicza, czyli z drogi krajowej. – Cały czas prowadzimy rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie przebudowy tego skrzyżowania. Potrzebne są jednak jeszcze kolejne dokumenty, które musimy zgromadzić. Chcemy się w tej sprawie spotkać z przedstawicielami urzędu miasta i starostwa – mówi prezes Metalurgii Nieruchomości.

Stanisław Tarkowski podkreśla, że McDonalds jest wciąż na etapie badania radomszczańskiego rynku. – Musimy mieć świadomość, że Radomsko nie jest dla tej sieci najatrakcyjniejszym miastem w kraju. Mogę jednak zapewnić, że McDonalds jest wciąż zainteresowany naszym terenem. Jest to chyba jedyny teren w mieście, gdzie restauracja taka może powstać. Warunkiem koniecznym jest jednak dogodny zjazd z ulicy Narutowicza – wyjaśnia Stanisław Tarkowski. – McDonalds jest w stanie partycypować w kosztach tej inwestycji. Musimy mieć jednak pozwolenie GDDKiA – dodaje.

W najbliższym czasie dojdzie do spotkania, podczas którego zapadnie prawdopodobnie decyzja, czy będzie możliwa przebudowa skrzyżowania a tym samym, czy McDonalds zainwestuje w naszym mieście.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD