MDK w Radomsku prezentuje repertuar kina pasja na najbliższy weekend

Reklama

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza do kina Pasja 13-15 stycznia.


Repertuar Kina Pasja 13-15.01.2023.

W dyskusyjnym klubie filmowym do zobaczenia film “Pięć diabłów”.

Reż. Léa Mysius, komedia / dramat, Francja 2022, 96 minut, od 15 lat.

Opis filmu:

Vicky to samotna dziewczynka mieszkająca w sennym, górskim miasteczku. Jest obdarzona osobliwym talentem: potrafi chwytać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które zbiera kolejno w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne (znana z Życia Adeli Adèle Exarchopoulos), która jest trenerką aqua aerobiku, a po pracy pływa w jeziorze pod czujnym okiem córki. Pewnego dnia w ich domu pojawia się siostra męża Joanne – tajemnicza Julia. Zaintrygowana tą niespodziewaną obecnością dziewczynka „kradnie” jej zapach i odtwarzając go, przenosi się w przeszłość kobiety. Zaczyna tym samym odkrywać zaskakujące sekrety i wskrzeszać historię, która wpłynęła na los jej rodziny. Najnowszy film Léi Mysius – reżyserki znakomitej Avy – to elektryzujące kino z pogranicza dramatu, thrillera i parapsychologicznego fantasy. A zarazem nieoczywista opowieść o pamięci, macierzyństwie, niespełnionych pragnieniach i życiu odłożonym na później. Oraz o wielkiej mocy filmowej fantazji, która magicznie splata ze sobą różne równoległe światy i czasoprzestrzenie.

Film w piątek 13 stycznia, seans o godz. 18.00. Film z napisami. Bilety: 10 zł

 

W niedzielny poranek filmowy Mała Pasja ph. “Basia 3”.

Na zestaw nowych odcinków składa się: “Basia i bałagan”, “Basia i Titi”, “Basia i Mama w pracy”, “Basia i Boże Narodzenie”. Reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski, Polska 2019, gatunek: animacja/familijny, produkcja: USA 2021, czas trwania: 45 minut, ograniczenia wiekowe: od 4 lat.

Opis filmu:

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt. Basia jest bohaterką każdego przedszkolaka ­– to zwykła dziewczynka i jej codzienne historie. Ta 5-latka nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. Wszystko to sprawia, że Basia, choć nieidealna, ma moc zmieniania świata na lepsze.

Po projekcji bajek odbędą się rodzinne warsztaty plastyczne.

Niedziela 15 stycznia, godz. 10:30, sala kameralna. Bilety: 10 zł.


Czytaj też: Jak zadbać o swój majątek? Biblioteka zaprasza na spotkanie z notariuszem

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD