MDK w Radomsku: Repertuar Kina Pasja na weekend

Reklama

Repertuar kina “Pasja” Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na nadchodzący weekend 17-19 marca.


Dyskusyjny Klub Filmowy działający w MDK w tym tygodniu przygotował dwa filmy.

Godland / 2D napisy – seans w piątek (17 marca) o godz. 18:00.

reż. Hlynur Pálmason, dramat, Dania / Islandia / Francja / Szwecja 2022, 138 minut, od 15 lat

Opis filmu:

Przebój festiwalu w Cannes, najnowszy film Hlynura Pálmasona (Biały, biały dzień) to wirtuozerski popis reżyserii, przepiękne sfilmowane kino drogi, błyskotliwe i pełne czarnego humoru. Spektakularne, dramatyczne, a przy tym kapryśne pejzaże Islandii na bieżąco referują nam stan ducha bohaterów: wizualizują surowość zasad, portretują zlodowacenia duszy, zapowiadają spiętrzenie konfliktów. Przez zimne strumienie, nagie skały i szmaragdowe mchy zmierza ku nowej parafii luterański ksiądz Lucas (Elliott Crosset Hove). Młodemu Duńczykowi towarzyszy lokalny przewodnik Ragnar (Ingvar Sigurðsson). Od początku ich relacja pełna jest napięć, bowiem kapłan ma misję i pasję kolonizatora, którym starzec uparcie się przeciwstawia. Godland jest filmem o kamienistej drodze życia, samotności i relacjach z Bogiem. Ale także o artyście, który zamraża i utrwala życie na szklanych negatywach – zupełnie jak lodowiec.

Bilety: 10 zł (sala kameralna)

 

Opiekun / 2D – seans w niedzielę, 19 marca o godz. 16:00.

Reż. Dariusz Regucki, dramat, Polska 2023, 94 minut, od 15 lat.

Opis filmu:

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna interesować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny.

Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?

„Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

Bilety: 10 zł (sala kameralna)

 

Natomiast dla najmłodszych widzów na Niedzielny Poranek Filmowy przygotowano film animowany:

Co w trawie gra / 2D dubbing – niedziela (19 marca), godz. 10:30.

reż. Luka Rukavina, animacja, Chorwacja 2023, 85 minut, od 4 lat

Opis filmu:

To nowe spojrzenie na słynną bajkę opowiedzianą najpierw przez Ezopa, a później przez Jeana de la Fontaine.
Ket gra na gitarze w zespole złożonym z koników polnych. W pobliżu mieszka Antonina – księżniczka mrowiska, w którym zabroniona jest wszelka muzyka i panuje etos pracy.
Antonina i Ket przypadkiem się spotykają i zaprzyjaźniają. Kiedy księżniczka zostaje porwana przez złowrogiego Anteodora – Ket i przyjaciele ruszają jej na ratunek.

Spotkaniu towarzyszyć będą rodzinne warsztaty plastyczne.

Bilety: 10 zł (sala kameralna)

 


Czytaj też: 10-lecie Sekcji Genealogiczej Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD