Polskie ePłatności

MDK zaprasza na Dyskusyjny Klub Filmowy

Jubiler Ako

W ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, 18 września o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury będzie można wziąć udział w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego połączonym z seansem filmu pt. PIERWSZA KROWA w reż. Kelly Reichardt.


Kelly Reichardt bierze przykład z samego Roberta Bressona i tworzy własną wersję „Na los szczęścia, Baltazarze”, zamieniając przekazywanego z rąk do rąk osiołka na samotną krowę – pierwszą, która pojawia się w XIX-wiecznym Oregonie.

Choć jej zamożny brytyjski właściciel potrzebuje tylko odrobiny mleka do swojej popołudniowej herbaty, to para prostych przybyszów ma nieco inne plany wobec niej. Chiński imigrant (Orion Lee) i nieśmiały, aspirujący piekarz Cookie (John Magaro, znany z serialu „Orange Is the New Black”) zakradają się nocą do stojącego spokojnie zwierzęcia. Już wkrótce po ich nielegalne wypieki ustawia się kolejka szukających lepszego życia traperów.

Na spotkanie oraz projekcję obowiązywać będą bezpłatne wejściówki dostępne w kasie MDK.Czytaj też: Promocja tomiku „Dens serotinus” Karoliny Gurazdy-Grabarczyk

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD