Mechanik: protest przeciwko zmianie dyrektora szkoły. Rodzice zabierają głos

Reklama

Społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku nie zaprzestaje protestu przeciwko zmianie dyrektora szkoły.


Wybór nowego dyrektora Mechanika wzbudził ogromną falę protestów wśród uczniów i grona pedagogicznego ZSP nr 1, którzy nie zgadzają się z przegraną dyrektor Grodzickiej. Zarząd powiatu radomszczańskiego zatwierdził kandydaturę Cezarego Bartnika na stanowisko dyrektora ZSP nr 1. Tym razem głos w tej sprawie zabrali rodzice uczniów ZSP nr 1.

My Rodzice uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku stanowczo nie zgadzamy się z decyzją organu prowadzącego, dotyczącą wyboru nowego dyrektora szkoły, która zapadła 26.04.2023 roku.

Absolutnie nie widzimy uzasadnienia podjętej decyzji i zastąpienia obecnej Pani Dyrektor osobą nie mającej wiedzy ani kompetencji na powierzone mu stanowisko, ponieważ praca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym mocno różni się od pracy w tak dużej placówce jaką jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych.

Pani Dyrektor Ewa Grodzicka w dniu 11.04.2023 roku otrzymała najwyższą możliwą ocenę wyróżniającą za całokształt swojej pracy a dwa tygodnie później ten sam organ stwierdza, że jest to za mało aby pełniła dalej rolę dyrektora. Warto zaznaczyć, że tę funkcję pełni od 10 lat (2 kadencje). Wcześniej pracowała jako wicedyrektor i od 30 lat związana jest zawodowo z Mechanikiem.

Czy to nie jest absurdalna decyzja ? Pani Dyrektor Grodzicka ma pełne poparcie Grona Pedagogicznego, Nas – Rodziców, Uczniów i byłych Absolwentów. Ma ogromny wpływ na budowanie renomy szkoły. Jej determinacja w działaniach na rzecz szkoły jest nieoceniona. Zawsze służy pomocą. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych do zrobienia a Nasze dzieci mogą przyjść do niej z każdym problemem. Walczy o każdego ucznia i nikogo nie pozostawia bez pomocy. Otwarta na nowe pomysły i propozycje uczniów. Prawdziwy Pedagog.

Kierowanie Zespołem Szkół jest bardzo trudne i skomplikowane, a Pani Dyrektor jak do tej pory świetnie sobie z tym radziła o czym świadczy jej nieposzlakowana opinia, bez skarg od nauczycieli, uczniów i rodziców . To również organ zarządzający dał Naszej Pani Ewie – Naszej Pani Dyrektor w zarządzanie taką placówkę i przez okres 10 lat nie miał żadnych zarzutów w kwestii jej prowadzenia. Więc co takiego się stało, że podjęto inną decyzję? My – Rodzice nie rozumiemy tej decyzji i się z nią nie potrafimy zgodzić.

NIE ZMIENIA SIĘ TEGO CO JEST DOBRE. Przygotowanie pedagogiczne, staż pracy, empatia, kultura osobista, umiejętność mediacji z nauczycielami, rodzicami i uczniami to atuty, które niewątpliwie posiada pani Dyrektor Ewa Grodzicka.

Wyniki konkursu są porażające, niesprawiedliwie i żenujące.

Dlatego My – rodzice nie godzimy się na to, aby Pani Ewa nie sprawowała swojej funkcji dyrektora szkoły dalej.

Będziemy stać murem za NASZĄ PANIĄ DYREKTOR I NIE PODDAMY SIĘ. DOBRO NASZYCH DZIECI JEST DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE!!!!!!

Rodzice Uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD