Mechanik w Radomsku otrzymał 60 tys. euro dofinansowania na realizację projektu unijnego

Reklama

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. S. Staszica w Radomsku będą mogli uczyć się w języku angielskim takich przedmiotów, jak m.in. historia, matematyka czy informatyka. Wszystko za sprawą pozyskanej przez szkołę dotacji. W ramach projektu młodzież weźmie udział w wymianie międzynarodowej do Francji i Grecji.


Decyzją Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. S. Staszica w Radomsku otrzymał dofinansowanie w kwocie 60 000 euro na realizację projektu „CLIL together!”.

CLIL, czyli Content and Language Integrated Learning jest metodą opartą na zintegrowanym kształceniu przedmiotowo-językowym. Uczniowie będą zdobywali wiedzę z historii, wiedzy o społeczeństwie, matematyki, informatyki, chemii, fizyki oraz muzyki w języku angielskim. Korzyść jest więc wielopłaszczyznowa – obejmuje naukę przedmiotów szkolnych, podniesienie specjalistycznych kompetencji językowych, a także wymianę doświadczeń, nawiązywanie kontaktów zagranicznych i przełamywanie barier kulturowych.

W ramach projektu zostaną zorganizowane dwie jednotygodniowe wymiany międzynarodowe – do Francji (miasto Pau na południu Francji u podnóża Pirenejów) i Grecji (miasto Komotini w północno-wschodniej Grecji). Mechanik będzie również pełnił rolę gospodarza i zorganizuje warsztaty dla gości z zagranicy.

Udział w projekcie i wyjazdach jest bezpłatny. Projekt przygotowała nauczycielka języka angielskiego Monika Teuber we współpracy z wicedyrektorem Pawłem Dudkiem.


Czytaj też: Bal maturzystów “Drzewniaka” [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD