W MECHANIKU PODSUMOWANO PROJEKT „RAKOOBRONA”

Reklama

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1 w Radomsku zrealizowany został projekt profilaktyczny „Rakoobrona”.  W projekcie uczestniczyło blisko 500 uczniów klas licealnych, technicznych i zawodowych.

Celem projektu było  promowanie profilaktyki onkologicznej w tym regularnych badań oraz zdrowego i aktywnego trybu życia. Projekt kierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gdyż przyczynami  powstawania i rozwijania się poruszanych w projekcie chorób – raka płuc, raka szyjki macicy i czerniaka złośliwego – mogą być zachowania i nawyki kształtujące się już w wieku młodzieńczym. – Uczniowie obejrzeli poruszający film  „Gra z rakiem”, a także zapoznali się  z materiałami dydaktycznymi przygotowanymi przez pomysłodawców przedsięwzięcia – zauważa Renata Koniarska, nauczycielka wychowania do życia w rodzinie.

Nieodłącznym elementem edukacji profilaktycznej w zakresie raka są zajęcia z wychowania do życia w rodzinie, gdzie powyższa tematyka jest realizowana  w klasach pierwszych i drugich. Dzięki aktualnej wiedzy metodycznej, jaką zawierały materiały dydaktyczne, a także nowoczesnej formie przekazu projektu, przedsięwzięcie  okazało się atrakcyjne dla młodych ludzi. – Miejmy nadzieję, że przesłanie projektu przyczyni się do szeroko rozumianej profilaktyki onkologicznej – zauważa R. Koniarska.

Warto  podkreślić, że Fundacja Rosa  już drugi rok prowadzi projekt „Rakoobrona”. Badania przeprowadzone wśród młodzieży przed jego startem – wiosna 2014 r.  potwierdziły, że stan wiedzy młodych ludzi nt. profilaktyki onkologicznej jest więcej niż niepokojący, a realizowanie kampanii takich jak Rakoobrona jest niezwykle potrzebne.

W Mechaniku projekt prowadził samorząd szkolny wraz z nauczycielką wychowania do życia w rodzinie Renatą Koniarską, a także wychowawcy klas.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD