Medalowy rekord! Sportowcy z UKS “Zapaśnik” Radomsko podczas jednego weekendu zdobyli 50 medali [FOTO]

Młodzi zapaśnicy z UKS „Zapaśnik” Radomsko w ostatni weekend maja zdobyli aż 50 medali na zawodach w Woli Krzysztoporskiej i Radomiu.

Ostatnia sobota maja była bardzo pracowitym dniem dla zawodników UKS-u. Najmłodsi adepci sztuki zapaśniczej wybrali się do pobliskiej Woli Krzysztoporskiej, gdzie rywalizowali w Turnieju o Mistrzostwo Województwa Łódzkiego Dzieci „Mocowanie się na macie”, a młodzicy wyjechali na Mazowsze, by walczyć w I Rzucie Radomskiej Ligi Zapaśniczej w Radomiu.

Występ zapaśników radomszczańskiego UKS w Woli Krzysztoporskiej śmiało można określić mianem “skoku na bank”, bo skarbiec z medalami przygotowanymi przez organizatorów został na tym turnieju “splądrowany” przez młodych radomszczan. „Zapaśnicy” wywalczyli rekordowe 46 medali:

• 14 złotych: Wiktoria Bełkot, Stanisław Piątkowski, Michał Matysiak, Igor Jędrzejczyk, Julia Jędrzejczyk, Zuzanna Barańska, Zuzanna Bogacz, Igor Kaszuwara, Kostia Kobylniak, Antoni Masiarek, Franciszek Stasiński, Juliusz Chrząszcz, Borys Terka, Antoni Wójcik;
  • 15 srebrnych: Michał Adamczuk, Nataniel Kozak, Wiktoria Śliwa, Szymon Szpruch, Julian Mielczarek, Adam Kowalczyk, Mateusz Rawicki, Adam Cyganek, Artur Lis, Lena Nowak, Kajetan Walewski, Franciszek Witaszczyk, Alicja Majewska, Wiktor Napora, Tadeusz Retyk;
  • oraz 17 brązowych: Lena Furmańczyk, Aleksander Kowalczyk, Maciej Łukasik, Jakub Nowak, Jan Stefaniak, Helena Życińska, Robert Dziębor, Ignacy Wieczorek, Aleksander Wojtas, Wojciech Kucharski, Piotr Małek, Hubert Popiołek, Laura Szlęg, Norbert Zawadzki, Jakub Zawisza, Gabriel Cieślak.

Celem występu w sobotnim turnieju była adaptacja najmłodszych roczników do startów na zapaśniczej macie. Jak widać po rezultatach nasi zawodnicy świetnie rokują na przyszłość, dobrze przy tym się bawiąc – mówi Mirosław Szyler, wiceprezes ds. sportu UKS “Zapaśnik”.

Opiekunem reprezentacji UKS “Zapaśnik” podczas zawodów w Woli Krzysztoporskiej był trener Konrad Terka.

Także bardzo udany był wyjazd do Radomia, gdzie Młodzicy dorzucili do napoczętego przez dzieci worka medali kolejne cztery krążki, osiągając tym samym chlubny rezultat 50 medali zdobytych przez “Zapaśnika” podczas jednego weekendu.

W Radomiu młodzicy radomszczańskiego “Zapaśnika” wywalczyli jeden złoty oraz trzy brązowe medale. Kolejni zawodnicy dołożyli także bardzo dobre miejsca, co zaowocowało wysokim 10 miejscem w klasyfikacji drużynowej.

Złoty medal wywalczył Maksymilian Kluz w kat. 38 kg, a brązowe krążki zdobyli: Mikołaj Matynia w kat. 35 kg, Konrad Zawisza -w kat. 38 kg oraz Jakub Molenda w kat. 85 kg.

Niewiele do wywalczenia brązowych krążków zabrakło Wiktorowi Kotlickiemu i Mateuszowi Kopertowskiemu. Obaj chłopcy zajęli ostatecznie miejsca tuż za podium. Na miejscach X i XI sklasyfikowani zostali odpowiednio Borys Matynia w kat. 41 kg i Kazimierz Gurazda w kat. 52 kg. Najważniejsze  jest jednak zebrane doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. W turnieju startowało 217 zawodników.

Cieszą wyniki z tego weekendu oraz duże zaangażowanie i ambicja pokazane przez naszych zawodników na matach w Woli Krzysztoporskiej i Radomiu. Widać stałe postępy,  które są wynikiem konsekwentnie realizowanego planu treningowo-startowego. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia rodziców oraz partnerów i sponsorów za co szczególnie dziękujemy. Wśród nich szczególne podziękowania w imieniu zawodników i całej społeczności klubu – powiedział Daniel Drożdż, prezes UKS “Zapaśnik”.

Opiekunem zawodników w Radomiu był trener Dawid Stefaniak.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store