MIASTO BIERZE SIĘ ZA DROGI

Reklama

Dziura na dziurze i dziurą pogania – tak wygląda spora część miejskich dróg. Taki stan rzeczy irytuje kierowców, ale i pieszych. Ludzie powtarzają, że tak źle jak w tym z drogami jeszcze nie było. Prezydent Jarosław Ferenc zapewnia, że na dniach to się zmieni.

 – 4 maja została podpisana umowa w wyniku przeprowadzenia przetargu nieograniczonego na utrzymanie dróg o nawierzchni twardej ulepszonej na terenie miasta Radomska – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Jarosław Ferenc. – Z chwilą podpisania umowy wykonawca skierował ekipy remontowe na teren miasta, w miejsca, gdzie wymagana jest najpilniejsza interwencja – dodał.

Z informacji gospodarza miasta wynika, iż naprawę przeprowadzono m.in. na ulicy Reymonta, Starowiejskiej,  Jałowcowej, Strzałkowskiej, Kolbego i PCK.

Prezydent tłumaczył się też, dlaczego na ulicy Spacerowej ubytki uzupełniano w tak specyficzny sposób (wygarniecie wody z dziur i uzupełnienie ich masą). – Duża ilość ubytków na ulicy Spacerowej spowodowała skierowanie ekipy w celu wykonania naprawy, aby uczynić zadość prośbom mieszkańców jak również zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom, bez konieczności wyłączenia drogi dla ruchu kołowego ze względu na stan nawierzchni. Wykonano uzupełnienie ubytków masą bez prowadzenia wycinania ubytków, co jest tańszą technologią naprawy – tłumaczył prezydent. (Więcej o specyficznym łataniu Spacerowej napiszemy w czwartkowym wydaniu „Pomiędzy Stronami”). – W podobny sposób na przełomie lutego, przy znacznie gorszych warunkach atmosferycznych zostały naprawione nawierzchnie ulic tj. Bugaj, Armii Krajowej, gdzie do dnia dzisiejszego nie odnotowaliśmy wystąpienia ubytków spowodowanych w opinii mieszkańców ulicy Spacerowej „niewłaściwym” sposobem naprawy. W podobny sposób będzie naprawiana nawierzchnia ulicy Prusa. Taki sposób naprawy jest celowy i usprawiedliwiony z ekonomicznego punktu widzenia dlatego, że na tych nawierzchniach planowane jest wykonanie nakładek asfaltowych – dodał Ferenc.

Z informacji prezydenta Radomska wynika, iż w najbliższym czasie ekipy remontowe mają pojawić się na następujących ulicach: Prusa od 11-ego Listopada do Brzeźnickiej, Orląt Lwowskich od Kukuczki, Górnickiego od torów kolejowych do końca zabudowań, Słonimskiego/Źródlana do posesji nr 14, Bugaj od ZSE do Staszica, Leśnej, Krzywoustego (całość), Północnej od Ks. Kościowa do Gołębiej, Wiśniowej (cała), Armii Krajowej od Fabianiego do końca, Reymonta od Warszyca do mostku na Radomce, Strzałkowskiej od Strażackiej do granicy, Ładnej od Owocowej 150 m. – Dodatkowo wraz z PGK po robotach instalacyjnych zostaną wykonane nakładki na ulicach: Ściegiennego i Hubala. Obecnie dokonaliśmy zgłoszenia do Starostwa Powiatowego w Radomsku zamiaru wykonania tych nakładek asfaltowych. Jeżeli wskazany organ nie wniesie zastrzeżeń, na początku czerwca rozpoczniemy systematyczne ich wykonywanie – zauważa prezydent.

Gospodarza Radomska, mówiąc o stanie miejskich dróg zwrócił uwagę na to, iż w dużej mierze taki a nie inny stan nawierzchni jest efektem srogiej zimy oraz zaniedbaniami z lat poprzednich. – Wiem, że zima nie jest usprawiedliwieniem. Dlatego w obecnym budżecie miasta na drogi przeznaczyliśmy rekordową kwotę 1 mln 200 tys. złotych. W sumie zostanie wykonane 6,5 km nowych nakładek – podkreśla prezydent.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD