Cieciura-wybory
Z ŻYCIA MIASTA

MIASTO NIE ODPUSZCZA AUTOBUSÓW

Tabor, którym dysponuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Radomsku do najnowszego nie należy. W związku z tym władze miasta zamierzają ubiegać się o unijne dofinansowanie na zakup nowoczesnych autobusów. Będzie to ich drugie podejście…

Wymiana taboru to kluczowa inwestycja przedsiębiorstwa. Pierwszy wniosek miasto poprzez MPK złożyło w maju ubiegłego roku. Niestety, w lipcu okazało się, że Urząd Marszałkowski w Łodzi negatywnie rozpatrzył wniosek. U podstaw legły błędy formalne.  Miejski przewoźnik odwołał się od decyzji.

– Naszym zdaniem zarzuty wobec naszego wniosku są mało istotne i nie powinny skutkować jego odrzuceniem. Mamy nadzieję, że nasze wyjaśniania zostaną uwzględnione. Chcę też zauważyć, że odrzucony przez Urząd Marszałkowski projekt wykonywała zewnętrza firma, która została wybrana jeszcze za poprzedniego prezesa spółki. MPK za opracowanie dokumentu zapłaciło 9,5 tys. złotych – mówił wówczas prezes MPK, Robert Gloc.

Odwołanie niestety nie przyniosło oczekiwanego skutku. Wobec powyższego, tak szefostwu miejskiego przewoźnika, jak i władzom miasta nie pozostało nic innego jak czekać na kolejny nabór wniosków. Ów czas zbliża się wielkimi krokami.

– Nabór wniosków rozpoczął się 31 marca i potrwa do 4 maja br. W związku z tym Miasto Radomsko w najbliższym czasie złoży wniosek o dofinansowanie projektu w ramach poddziałania 1.2 Niskoemisyjny transport miejski Osi priorytetowej III Transport Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 – informuje Karolina Turowska, z Wydziału Informacji i Promocji UM Radomsko.

Projekt przewiduje zakup 8 nowych autobusów, zarówno hybrydowych, jak i tych z silnikiem diesla, spełniających najbardziej restrykcyjne normy, wymianę 15 wiat przystankowych oraz zakup i montaż 17 ledowych tablic informacji pasażerskiej.

– Głównym celem projektu jest zwiększenie wykorzystania transportu publicznego w Radomsku, a także dostosowanie taboru miejskiego do wymogów unijnych norm środowiskowych, poprawa komfortu i bezpieczeństwa podróżnych, popularyzacja środków transportu publicznego oraz podniesienie standardu obsługi pasażerów, wydajności i efektywności sieci komunikacyjnej – wyjaśnia K. Turowska.

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego konkursu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 26 385 000,00 Euro , tj. 114 273 435,00 zł.  Projekt miasta opiewa na kwotę blisko 14 000 000,00 zł.

Tagi
Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW