MIASTO PRZYGOTOWUJE SIĘ DO 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Reklama

Prezydent Radomska powołał honorowy komitet obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W jego skład weszli przedstawiciele kombatantów, duchowieństwa, parlamentarzystów oraz stowarzyszeń i organizacji działających na terenie miasta.

Komitet ma stanowić forum współpracy i dialogu w sprawach dotyczących koordynowania przygotowań (w tym opracowania kalendarza obchodów) i realizacji cyklu wydarzeń patriotycznych, edukacyjnych i kulturalnych związanych z uroczystymi obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Członkowie powołanego dziś komitetu zgłosili szereg pomysłów, jak godnie uczcić to ważne dla naszego narodu wydarzenie. Padła propozycja powstania specjalnej fundacji, odprawienia plenerowej mszy, zakupu flag dla mieszkańców miasta, puszczania patriotycznych latawcy, czy organizacji szeregu imprez kulturalnych na terenie miasta. Członkowie komitetu byli zgodni co do tego, aby w obchody włączyły się wszystkie szkoły, tak aby młodzi ludzie wiedzieli jak ich rodacy dochodzili do niepodległości. – Jest wiele pomysłów, jak radomszczanie powinni uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Zgłoszone dziś propozycje zostaną przeanalizowane. Szereg z nich znajdzie się na pewno w kalendarzu wydarzeń – zauważa prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD