Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

MIASTO RADOMSKO OFICJALNIE WSPÓŁPRACUJE Z WYŻSZĄ UCZELNIĄ

List intencyjny został podpisany w poniedziałek 8 lipca 2019 roku

Współpraca na linii Miasto Radomsko a Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza z Częstochowy trwa od dłuższego czasu. Dziś została sformalizowana, ponieważ, jak zgodnie zauważa prezydent Radomska Jarosław Ferenc oraz rektor   prof. dr hab. Anna Wypych – Gawrońska ważne, aby wszystko zostało zapisane na piśmie. – Co prawda mówi się, że papier przyjmie wszystko, ale mówi się też, że od każdej reguły są wyjątki. Dlatego też podpisaliśmy stosowny dokument – zauważa rektor Anna Wypych – Gawrońska. Współpraca ma na celu zwiększenie intensywności i efektywności w kwestii rozwoju przedsiębiorczości oraz  gospodarki miasta.

– Współpraca z Uniwersytetem w Częstochowie trwa już od wielu lat. I odbywa się ona na wielu polach. Natomiast dzisiaj (8 lipca – dop. red.) podpisaliśmy list intencyjny, który w pewien sposób zespoi naszą współpracę. Uczelnia ma bardzo dobrą kadrę, może nam pomóc w pewnych elementach, które będą sprzyjały rozwojowi naszego miasta. Ta współpraca jest potrzebna i konieczna z uwagi na to, że nasza gospodarka opiera się na różnego rodzaju innowacjach, a to właśnie uczelnie są kolebkami innowacji – zauważa prezydent Radomska.

Wśród studentów, którzy podejmują studia na naszej uczelni są radomszczanie. Co warte podkreślenia stanowią oni drugą największą grupę studentów, zaraz po studentach z Częstochowy. To powoduje, że związki z Radomskiem są bardzo silne. Wielu naszych pracowników jest mieszkańcami Radomska. Podejmujemy inicjatywy, które pojawiają się w każdej dziedzinie, również naukowej. Taką współpracę chcemy rozwijać – w zakresie edukacji, nauk – dodaje rektor Anna Wypych – Gawrońska.

Wśród głównych obszarów współpracy znalazły się takie punkty jak: wzajemna promocja, poprzez którą ma zwiększyć się świadomość i rozpoznawalność obu podmiotów między uczniami. Uniwersytet ma podjąć starania w dostosowaniu kierunków studiów do zapotrzebowania naszej gospodarki. Jak również wsparcie przy tworzeniu zagadnień prac dyplomowych i analiz naukowych powstających na Uniwersytecie. To też promocja programu edukacyjnego Uniwersytetu i organizacja warsztatów informacyjnych dla uczniów ze szkół średnich z Radomska. W treści listu znalazł się też punkt o pomocy w znajdowaniu praktyk studenckich i absolwenckich na terenie Radomska oraz pomoc miasta w znalezieniu przez absolwentów pracy. Absolwenci mają otrzymać również wsparcie ze strony Startera Radomsko, w takich sprawach jak założenie własnej działalności gospodarczej.

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW