Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

MIASTO REZYGNUJE Z DOPŁAT DO WODY I ŚCIEKÓW

Radomszczanie więcej za wodę i ścieki zapłacą od 1 lipca.

Miejska Spółka Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ceny podniosła w ubiegłym roku. Decyzją prezydenta, a przy aprobacie radnych, celem zminimalizowania podwyżek, miasto  przez rok dopłacało radomszczanom do rachunków. Taryfa ulgowa skończy się jednak 30 czerwca. Jest to równoznaczne z tym, iż od 1 lipca radomszczanie zapłacą więcej za wodę i ścieki.

Mając powyższe na uwadze wiadomo już dlaczego Radomszczańska Spółdzielnia Mieszkaniowa zleciła spisywanie liczników.

Prezydent Radomska odejście z dopłat tłumaczy brakiem funduszy na ten cel… – W założeniu  dopłaty miały obowiązywać przez rok, ponieważ wprowadzona przez PGK podwyżka była rzeczywiście bardzo wysoka. By złagodzić jej skutki, ustaliliśmy dopłaty: w ubiegłym roku było to drugie półrocze i w tym półroczu było to kontynuowane – zauważa Jarosław Ferenc, prezydent Radomska. – Od lipca tego roku dopłat już nie będzie. W projekcie budżetu na ten rok nie było zapisanych kwot na ten cel, więc na dopłaty nie ma pieniędzy – dodaje.

Miasto do metra sześciennego kolejno wody dopłacało (jeszcze dopłaca) 21 groszy, do ścieków natomiast 74 grosze. Półroczna pomoc radomszczanom uszczuplała miejski budżet o blisko 740 tys. złotych.

xxx

Przypomnijmy. Zarząd PGK wprowadzenie podwyżek w ubiegłym roku tłumaczył wejściem w życie  nowych przepisów. Stawki zaproponowane przez miejską spółkę zatwierdziło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Tym samym do 11 czerwca tego roku radomszczanie płacili 3,29 zł z metr sześcienny (wcześniej było to 2,85 zł). W kolejnym roku, od 12 czerwca 2019 r. do 11 czerwca 2020 r. będą płacić – 3,34 zł. A od 12 czerwca 2020 przez kolejny rok opłaty skoczą do 3,38 zł. W tych samych okresach za metr sześcienny ścieków radomszczanie płacili odpowiednio – 6,07 zł przez rok (dotychczas 4,46 zł) i 6,09 zł przez kolejne dwa lata.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW