Luxbud

Miasto stara się o pozyskanie środków na zagospodarowanie Glinianek

Polonaisse

Rozwój turystyki był pierwszym tematem dyskusji radnych podczas trwającej w Urzędzie Miasta Sesji Absolutoryjnej. Miasto przystąpiło do konkursu w Urzędzie Marszałkowskim na rozwój gospodarki turystycznej. Otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na zagospodarowanie Glinianek. Kosz inwestycji wynosi ponad 13 mln, 300 tys. – Chcemy dostać dofinansowanie w wysokości 7 mln. To maksymalne dofinansowanie jakie można uzyskać. Otrzymane pieniądze pozwoliłyby na kompleksowe zagospodarowanie glinianek – mówił prezydent Jarosław Ferenc. – Mam nadzieję, że uda nam się pozyskać dofinansowanie. Do trzech razy sztuka. Do tej pory teren w centrum dużego osiedla był zaniedbany, mam nadzieję że to się zmieni – mówiła radna Katarzyna Wośko.

 

 

Konkurs został ogłoszony kilka miesięcy temu. Czas składania wniosków upływa dzisiaj. O zbyt późne zainteresowanie tematem pytała radna Wioletta Pal -Jestem całym sercem za projektem, ale dlaczego tak ważna uchwała zostaje podjęta na ostatnią chwilę? – zapytała radna. – Okres pandemii znacznie utrudnił pracę urzędu. Część urzędników pracowała zdalnie. Projekt był cały czas dopracowywany, jeszcze wczoraj projektant wnosił poprawki – tłumaczył prezydent. Aby miasto otrzymało pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego, urząd dzisiaj musi złożyć wniosek. Na sesji radni podjęli stosowną uchwałę, przyjmując plan działania miasta z zakresu rozwoju turystyki.

Przygotowanie projektu kosztowało 32 tys zł. Aktualizacja wraz z programem funkcjonalno-użytkowym kosztowała miasto 12 tys zł.

Koncepcja zagospodarowania Glinianek zakłada powstanie tam trzech boisk do kortów tenisowych, boiska do gry w pikę oraz boiska do gry w kosza. Na Kowalowcu mają powstać tory rowerowe, pole do gry w mini-golfa, ścianki wspinaczkowe, siłownia zewnętrzną wyposażona w urządzenia nakierowane na mieszkańców uprawiających sporty wyczynowe.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD